Gençler İçin Film Atölyesi

84'üncü İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 15'nci Sinema Burada Festivali'ne ilişkin hazırlıklar sürüyor.Festival; sinema sanatının değerli temsilcilerini konuk edecek ve sinemaseverlerle buluşturacak. Festivalin en ilgi çekici etkinliklerinden biri olan Gençler İçin Film Atölyesi’nde genç sinemacılar bu yıl da bir araya gelecek.

Gençler İçin Film Atölyesi’nde konunun uzmanı isimler sinema tutkunu 12-16 yaş arası gençlere senaryo, kamera kullanımı, çekim teknikleri, kurgu, ses ve müzik bilgisine ilişkin eğitim verecekler. Daha sonra ise atölyeye katılan gençlere, kendilerine tahsis edilen teçhizatlarla ilk filmlerini çekme olanağı sunulacak. Gençler İçin Film Atölyesi ödül töreni, 6 Eylül 2015 Pazar günü İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ücretsiz gerçekleştirilecek atölyeye katılmak isteyen gençler, İZFAŞ danışmaya bir fotoğraf ile müracaat edebilir.

Gençler İçin Film Atölyesi 

Başvuru Son Tarihi : 19 Ağustos 2015
Başvuru Yeri : İZFAŞ Ana Bina – Danışma
Atölye Başlangıç Tarihi : 20 Ağustos 2015
Atölye Bitiş Tarihi : 30 Ağustos 2015
Ödül Töreni : 6 Eylül 2015 – İzmir Sanat Merkezi
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Enternasyonal Fuarı, Sinema Burada Festivali izmir, izmir Sinema Burada Festivali, Gençler İçin Film Atölyesi izmir, izmir Gençler İçin Film Atölyesi, İzmir Sanat Merkezi, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı