Genç Sanatçılar Çetin Emeç Sanat'ta

Kedi Kültür Sanat Merkezi öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması ikinci sergisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde açıldı.İlk raundu kaçıranlar için ikinci sergi 2-15 Eylül tarihleri arasında, sayıca daha fazla eserin görücüye çıkmasına imkân tanıyan tarihi mekanda sanatseverler ile buluşuyor. Amacı genç sanatçıların üretimini desteklemek olan 2. Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması, seçkin danışma kurulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi desteği ve uluslararası sanatçı katılımıyla güçlenerek varlığını sürdürüyor.

2.Görsel Sanatlar Buluşması Etkinlik Koordinatörü Deniz Can, resim, heykel, seramik, fotoğraf, grafik tasarım, video ve enstalasyon eserlerinin sergilendiği etkinliğe Türkiye’nin farklı şehirlerinden, ABD ve İran’dan çok sayıda sanatçının katıldığını söyledi.

Bu yılki etkinliğe daha büyük bir ilgi olduğunu belirten Can, “Yeni ve farklı yeteneklerin ortaya çıkması ve sanatçıların üretimlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlediğimiz Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması’nı her sene tekrarlamayı hedefliyoruz. Etkinliğe gösterilen ilgiden çok memnun kaldık, genç sanatçıların üretimleri heyecan verici. İkinci sergileme de aynı coşkuyla geçmesi bizi gururlandırdı” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kedi Kültür Sanat Merkezi izmir, izmir Kedi Kültür Sanat Merkezi, Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması izmir, izmir Uluslararası Görsel Sanatlar Buluşması, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çetin Emeç Sanat Galerisi izmir, izmir Çetin Emeç Sanat Galerisi, Deniz Can, izmir etkinlikleri, izmir sanat, izmir kültür sanat, izmir cemiyet hayatı