Fransız Tarihine Bir Yolculuk

Genç İngiliz keman virtüözü Charlie Siem ile 2014-2015 sezonunu açan ve Türkiye’nin genç yeteneklerinden viyolonselist Nil Kocamangil ile ikinci konserini gerçekleştiren Olten Filarmoni Orkestrası yine sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.



Her konserinde izleyiciyi şaşırtarak İzmir sanat hayatına yeni bir soluk getiren Olten Filarmoni, dinleyicilerine bir yılbaşı sürprizi hazırladı.Ünlü Fransız soprano Anne Rodier, Fransız melodileri ve şansonlarıyla dinleyicileri Fransız tarihinde bir yolculuğa çıkardı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İbrahim Yazıcı şefliğinde ve Olten Filarmoni eşliğinde gerçekleşen konser biletleri günler öncesinden tükendi.

Filarmoni sanat okulunun öğrencilerinin son arçada sahneye çıkarak Anne Rodier'e eşlik etmesini ve seyircilerin yeni yılını kutlamasını seyirciler dakikalarca ayakta alkışladı. Olten Filarmoni 2015 yılında sırası ile Gülsin Onay, Ferhan-Ferzan Önder, Nathalia Gutman, Alexander Kagan, Gökhan Aybulus, Alexander Markov gibi ünlü isimleri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ağırlayacak.  


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Olten Filarmoni, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Kültür Sanat, Olten Filarmoni Orkestrası, Charlie Siem, Anne Rodier, Nil Kocamangil, Gülsin Onay, Ferhan-Ferzan Önder, Nathalia Gutman, Alexander Kagan, Gökhan Aybulus, Alexander Markov, İzmir Konserler, İbrahim Yazıcı