Farklı Kültürler Fotoğraf Karesinde Buluştu

Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması'na 24 ülkeden 125 sanatçı katıldı Farklı Kültürler Fotoğraf Karesinde buluştuOtomotiv endüstrisinde güçlü küresel markalardan oluşan müşteri portföyüne sahip Orhan Holding, kültür alanında da fotoğraf yarışmasıyla uluslararası arenada boy gösterdi. Orhan Holding, bu yıl 9. kez düzenlediği uluslararası fotoğraf yarışmasıyla 24 ülkeden 125 sanatçıyı buluşturdu.

Otomotiv endüstrisinde Meksika'dan Çin'e kadar birçok ülkede üretim gerçekleştiren ve alanında küresel markalara sahip olan Orhan Holding, sanayideki başarısının yanısıra sosyal sorumluluk ve kültürel projeleriyle de öne çıkıyor. Dünyadaki fotoğraf sanatçıları tarafından yakından takip edilen 'Uluslararası Fotoğraf Yarışması', Orhan Holding'in başarılarını sanayi dışında sanat alanında da ülke sınırları dışına taşıyor.

Bu yıl 'Derinlik' teması işlenen Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması'na 24 ülkeden 125 sanatçı toplam bin 48 fotoğrafla katıldı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu (FIAP) tarafından da desteklenen yarışma renkli, siyah beyaz ve deneysel olmak üzere üç kategoride gerçekleşti. Jüri seçimini Moskova'da yaptı Yarışmda bu yıl bir ilki daha gerçekleştiren Orhan Holding, FIAP üyesi Rus sanatçılardan oluşan jüri ile ödül alacak fotoğrafları Moskova'da değerlendirdi.

Jürininin değerlendirmesini farklı bir ülkede yapması yarışmanın uluslararası boyutunu da ortaya koydu. Buna göre 23 fotoğraf ödüllendirilirken, 17 fotoğraf ise sergilenmeye layık bulundu. Dereceye giren fotoğraflar 16-28 Aralık tarihleri arasında da Bursa Teyyare Kültür Merkezi'nde, 22 Şubat 14 Mart tarihleri arasında da İFSAK İstanbul da fotoğraf severlerin izlenimine sunulacaktır. Hayalden gerçeğe Yarışmanın ödül töreni Bursa'da gerçekleşirken, Orhan Holding Onursal Başkan İbrahim Orhan'ın eşi Necla Orhan, hayalden gerçeğe dönüşen fotoğraf ile ilgili heyecanını ve merakını anlattı. Necla Orhan, fotoğrafla dondurulan anların ölümsüzlüğüne dikkat çekerek "Sanayici bir aile olarak kültür ve sanata önem veriyoruz.

Ben yangında ilk kurtarılacakların bir daha yaşanamayacak ve dondurularak ölümsüzleşen fotoğraflarımız olduğuna inanıyorum. Bu nedenle burada ilk kez bir dileğimi paylaşmak istiyorum. Orhan Holding var olduğu sürece yarışmanın da devam etmesini diliyorum" diye konuştu. Yarışmada ödül alan fotoğraf sanatçılarına ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Orhan Holding Onursal Başkanı İbrahim Orhan, Necla Orhan, Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Orhan ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu verdi. Yarışmada birincilikleri siyah beyaz kategorisinde Rusya'dan Julia Popova, renkli kategoride Tayvan'dan Hui Ling-Fan ve deneyselde de Türkiye'den Veysel Kaya elde etti.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Farklı Kültürler Fotoğraf Karesi, Orhan Holding, Uluslararası Fotoğraf Federasyonu, fiap nedir, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, tsfs nedir, Julia Popova, Hui Ling-Fan, Veysel Kaya, fotoğraf yarışmaları, türkiye fotoğraf yarışmaları, teyyare kültür merkezi, necla orhan, murat orhan