Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya İzmir'de

Enver Aysever daha önce benzeri gerçekleşmemiş bir gösteri ile seyircisiyle buluşuyor..Enver Aysever’le Aykırı Kumpanya 13 Aralık’ta İzmir’ AKM’de izmirlilerle bir araya gelecek. Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor; “Aykırı Kumpanya.” Kumpanyanın solisti, şarkı yazarı ve yorumcu Sibel Alaş.

Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever, izleyiciyi bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeliyor; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyerek kâh güldürüyor, kâh ağlatıyor, çokça düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor.Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı’yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali’nin Melankoli’siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor.

Yazan ve Yöneten: Enver Aysever
Anlatan: Enver Aysever
Solist: Sibel Alaş
Düzenlemeler: Sibel Alaş ve Aykırı Kumpanya Orkestrası

Enver Aysever’le Aykırı Kumpanya Gösterisi

13 Aralık 2013 – 20:00

Yer: İzmir AKM

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları :

1. Kategori - 56.50 TL

2. Kategori - 45.50 TL

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER enver aysever, enver aysever gösteri, aykırı kumpanya gösteri, enver aysever ile aykırı kumpanya, izmir kültür sanat haberleri, izmir etkinlikleri 2013, 2013 etkinlikleri, izmir gösteriler, aralık ayı izmir etkinlikleri, izmir akm, izmir akm nerededir, izmir akmdeki etkinlikler