Ento Kültür Sanat Günleri

Özel Ento Kültür Sanat Günleri davetlilerinin ve İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Mevlana’nın Çağrısı adlı bale, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelendi.Mevlana'nın Çağrısı"nda, Mevlana düşüncesinin toplumda kabul görmesi, Şems-i Tebrizi ile karşılaşma, semanın doğuşu ve yaygınlaşması, Şems’in kayboluşu, Mevlana’nın yedi öğüdü ve çağrısı, dans estetiğiyle sunuluyor.
Evrendeki en temel hareketin "dönme" olduğunun vurgulandığı, dünyanın kendi etrafında dönüşüyle sema arasındaki ilişkinin anlatıldığı balede, Ziya Azazi, Dolun Doyran, Tolga İyiuyarlar, Emre Kaynarsu, Doruk Demirdirek, Egemen Kement, Yasemin Altınel, Aslı Çilek, Burcu Olguner, Cihan Genek, Gökhan Bucuga ve Bülent Özdemir, başlıca rollerde yer alıyor.

Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Denizhan Özkaya “Ento KBB olarak sanata ve sanatçıya destek vermek bizde gelenek haline geldi. Ünlü ressam Cavit Atmaca’nın resim sergisi de dahil birçok İzmir’li sanatsevere destek veriyoruz ve daha fazlasını da yapmaya hazırız. İzmir halkının kendine yakışan, modern ve sanata sahip çıkan kimliğini koruması ve geliştirmesi için her birey ve kurum üzerine düşeni yapmalıdır” diye konuştu.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ento, kültür, sanat, izmir, mevlana, bale, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sabancı Kültür Merkezi, Şems-i Tebrizi, sema, yedi öğüdü, Ziya Azazi, Dolun Doyran, Tolga İyiuyarlar, Emre Kaynarsu, Doruk Demirdirek, Egemen Kement, Yasemin Altınel, Aslı Çilek, Burcu Olguner, Cihan Genek, Gökhan Bucuga, Bülent Özdemir, Özel Ento KBB Cerrahi Tıp Merkezi, Denizhan Özkaya, Cavit Atmaca, modern, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti