Ekol Sanat’ta Bir Usta

Çiğli'deki Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Ekol Sanat Galerisi, usta ressam Özdemir Altan'ın (83) resim sergisine ev sahipliği yaptı.Altan’ın “Soyağaçları, Vincent ve Yeni Dönem” isimli yağlıboya çalışmaları, sergiye katılan konuklar tarafından beğeniyle incelendi.

Hayatında 9 ayrı sanat dönemi olduğunu ve bu sergide son üç dönemini ele aldığını belirten Altan, 2000 yılından buyana yapmış olduğu eserler arasından 80 tanesini İzmir’de görücüye çıkardı.

5 yaşından beri resim yapan ve bugüne kadar bin 500’ün üzerinde öğrenci yetiştiren Altan, sanata duyarlılığı nedeniyle Ekol KBB Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz’a teşekkür etti.

Mehmet Baz da usta ressamı galerilerinde ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirdi. Özdemir Altan’ın İzmir’deki üçüncü sergisi 9 Mayıs Cuma gününe kadar ziyarete açık kalacak.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ressam, sergi, Mehmet baz, Özdemir Altan, resim sergisi, Özdemir altan kimdir, ekol kbb hastahanesi, vincent, yeni dönem, ekol sanat galerisi, magazin izmir