Ekim Geçidi Amatör ve Profesyonel Sanatçıları Buluşturdu!

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği'nce, Cumhuriyet'in 90'ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen 12'nci 'Ekim Geçidi' İzmir, Disiplinlerarası Çağdaş Sanat Sergisi, Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi'nde açıldı.2002 yılından bu yana gelenekselleşen sergi, amatör ve profesyonel sanatçıları sanatseverlerle buluşturdu. İzmir Ekim Geçidi'ne sponsor olan Özel Çamlaraltı Koleji'nin de, toplam 6 çalışmayla katıldığı sergide, 100 eser bulunuyor.

Açılışta konuşan Çamlaraltı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal, sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini ve Çamlaraltı ailesi olarak kültürel etkinliklerin içinde yer almanın ve sanatın değişik alanlarında sanatseverlerle bir arada olmanın kendilerini onurlandırdığını dile getirdi. 14 Kasım tarihine kadar açık kalacak sergide, farklı tekniklerle hazırlanan eserler sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği, Engin Dirikal, İzmir Ekim Geçidi, Çağdaş Sanat Sergisi, Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi, Ekim Geçidi Amatör ve Profesyonel Sanatçıları Buluşturdu, izmir kültür sanat, özel çamlaraltı koleji