DYO Resimleri Sergilendi

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu sene 36. kez düzenlenen “DYO Resim Yarışması”nda ödüle layık görülen ve sergilenmeye değer bulunan eserler, İzmirli sanatseverlerle buluştu.Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergide, ödül alan 6 çalışma ile birlikte toplam 73 resim görücüye çıktı. İlk olarak 1967 senesinde başlayan ve 1993’ten buyana da iki yılda bir organize edilen yarışmanın geçen seneki son bölümüne bin 574 eserle birlikte 992 sanatçı katıldı. Rekor seviyedeki başvurunun gerçekleştiği yarışmaya bu kez Türkiye dışından Meksika, Polonya ve Azerbaycan’dan da katılım oldu.

Kokteyl eşliğinde düzenlenen sergide, davetliler ilk olarak Yaşar Holding Ritim Topluluğu YaşaRitim tarafından verilen mini konseri dinledi. 17 kişilik ekibin enstrüman olarak boya tenekeleri, pet şişeler, yoğurt kovaları, yem kovaları ve boya kutusu kullanarak sundukları konser, konuklar tarafından beğeniyle izlendi. 31 Ocak Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek olan serginin açılış törenine Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, DYO Genel Müdürü Serdar Oran ve İzmir Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can da katıldı. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, DYO, DYO Resim Yarışması, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Yaşar Holding Ritim Topluluğu YaşaRitim, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, DYO Genel Müdürü Serdar Oran, İzmir Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, izmir Sergiler, İzmir Kültür Sanat