Dünyaca Ünlü Synergie GT Art'a Geldi

Aralık ayında başkent Paris'te düzenlenen "SALON 2015" sergisine Türkiye'den "SYNERGIE-Sinerji" konseptiyle katılan ve organizasyonun jürisi tarafından 3 madalya ile onurlandıran 24 sanatçı Fransa'dan sonra İzmir'de GT Art Galeri'de sanatseverlerle buluştu.Hizmete girdiğinden bu yana İzmirli sanatseverlerin bir numaralı uğrak yerlerinden birisi haline gelen GT Art Galeri, birbirinden güzel sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçen Aralık ayında Paris’ten 3 madalya ile dönen ve "Salondayız-Sinerji-İzmir", düzenlenen kokteylle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Paris’ten Sonra İzmir’de

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı açılışta sergi hakkında bilgiler veren Türkiye Delegasyonu Başkanı ressam Nurhilal Harsa, sanatçı grubu olarak Türkiye’yi yurtdışında 11 yıldır temsil ettiklerini söyledi. Ressam Hakan Esmer'in 10x10 santimetre ebatlarında resim sergileme fikrini ressam Serdar Leblebici’nin projelendirdiğini ifade eden Harsa, sergilerine de kendi aralarındaki enerjiden ve işbirliğinden doğan güce karşılık gelen "Sinerji" adını verdiklerini söyledi. Toplamda 210 adet resim ve heykellerden oluşan Synergie konseptinde her ressamın 10’ar eserinin olduğunu sözlerine ekleyen Harsa, "Fransa’dan sonra ülkemizde özellikle İzmir’de olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizleri yalnız bırakmayan sanatseverlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Kuruldukları 2015 yılının ardından 2016’da birbirinden güzel sergilere ev sahipliği yaptıklarını belirten GT Art Sanat Danışmanı Koray Gürbüz ise şimdiden 2017 yılının çalışmalarına başladıklarını söyledi. Sanatın başkenti Paris’te 3 madalya alan "Salondayız-Sinerji-İzmir" sergisini ziyarete açmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Gürbüz, "Tüm İzmirli sanatseverleri sergimize bekliyoruz" diye konuştu.

Kimler Var?

Farklı konseptiyle dikkat çeken sergide, Nurhilal Harsa, Ahmet Yeşil, Akın Yıldırım, Ayhan Çetin, Baki Bodur, Berk Arıkan, Betül Demir Karakaya, Ceyhun Yaman, Duygu Aydoğan, Derya Ülker, Emre Lüle, Erhan Lanpir, Filiz Pelit, Hakan Esmer, Kemal Uludağ, Mehmet Yıldırım, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Özgür Eryılmaz, Raşit Altun, Samed Arda Selim, Serdar Leblebici ve Turgut Akarsu’nun eserleri yer alıyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Salon 2015 Sergisi İzmir, İzmir Salon 2015 Sergisi, İzmir Kültür-Sanat, Nurhilal Harsa, Ahmet Yeşil, Akın Yıldırım, Ayhan Çetin, Baki Bodur, Berk Arıkan, Betül Demir Karakaya, Ceyhun Yaman, Duygu Aydoğan, Derya Ülker, Emre Lüle, Erhan Lanpir, Filiz Pelit, Hakan Esmer, Kemal Uludağ, Mehmet Yıldırım, Metin Kalkızoğlu, Mevlüt Akar, Özgür Eryılmaz, Raşit Altun, Samed Arda Selim, Serdar Leblebici, Turgut Akarsu, İzmir Cemiyeti