Dünyaca Ünlü Şef Andres Ortiz, Kolombiya Mutfağını İzmir’e Taşıdı

Kolombiya İzmir Fahri Konsolosu Eli Alharal ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen kokteyl Kolombiya yemek kültürünü İzmirliler ile buluşturdu.Türkiye ile Kolombiya arasındaki ticari, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla her yıl bir etkinlik gerçekleştiren Kolombiya İzmir Fahri Konsolosluğu, bu yıl da dünyaca ünlü Kolombiyalı Şef Andres Ortiz’i Türkiye’ye getirdi.

İzmir Kolombiya Fahri Konsolosu Eli Alharal’ın girişimleriyle Türkiye’ye gelen Şef Andres Ortiz, İzmir’de yaşayan Kolombiyalılar’a Christmas havası yaşatırken İzmirliler’e de Kolombiya Christmas Mutfağından seçkin örnekleri tanıttı.

Kolombiyalı şef Andres Ortiz yönetiminde Kolombiya Mutfağı eğitimi gerçekleştiren İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü öğrencileri hazırladıkları Noel kokteyli ile büyük beğeni topladı.

Konsoloslukta üçüncü yılı doldurduklarını belirten Eli Alharal, daha önceki etkinliklerde de yine dünyaca ünlü L’expose Dans Grubu’nu ve Kolombiyalı Fotoğraf Sanatçısı Antonia C. Buraglia’nın cephede çektiği fotoğraflardan oluşan Cartegena Sergisi’ni İzmirliler’le buluşturduklarını söyledi. Şef Andres Ortiz’le workshop yapacak olan öğrencilere başarılar dileyen Alharal, katkılarından dolayı İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne teşekkür etti.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Şef Andres Ortiz, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Eli Alharal, Kolombiya İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü, L’expose Dans Grubu, Antonia C. Buraglia, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikler