Dünyaca Ünlü Fotoğrafçı 'Ara Güler'in Kolleksiyonları İzmir'de!

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Guler kolleksiyonundan 50 eserle İzmir Konak Pier Narart Galleri de İzmirlilerle bulustu.Seyahat edemedigi icin sahsen gelemese de yaptıgı ozel cekim ile İzmirlilere sevgilerini iletti.Dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısı arasında bulunan ve fotoğrafları dünyanın en ünlü müzelerinde yer alan Güler'in sergisi 3 hafta boyunca gezilebilecek. Konak Belediyesi'nin katkılarıyla gerceklesen serginin açılışını Baskan Dr Hakan Tartan yaptı.

Narart Gallery olarak İzmir ve Çeşme de çok onemli sergiler açan Ayda Benefrahim ve Defne Atakan,''Dünyaca ünlü müzelerde de yer alan Ara Güler fotoğrafları özel sertifika ile imzalı olarak veriliyor. Çocuklarımıza bırakabileceğim çok değerli bir tarih hepsi. Fotoğraf satın almak ne yazık ki ülkemizde çok alışılmış değil ancak dünyaca ünlü galerilerde önemli sanatçıların fotoğrafları kapış kapış satılıyor. Fotograf, satın aldıgınız o kareye hapsolmuş çok değerli bir tarihtir ve bizler o ana sahip oluruz o fotoğraf ile birlikte.'' dediler.

Birbiriniden önemli sanatçılarla çalisan Benefrahim ve Atakan ,15 Kasımda Mehmet Güleryüz'ün sergisini açacaklarını söylediler.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Konak Pier Narart Galleri, konak pier, izmir galeriler, izmir kültür sanat haberleri, izmir fotoğraf galerileri, hakan tartan, ara güler, dünyaca ünlü fotoğrafçı, türkiyenin en iyi fotoğrafçıları, dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısı, konak belediyesi, konak belediyesi etkinlikleri, konak belediyesi sergileri, Narart Gallery, Ayda Benefrahim, Defne Atakan