“Dünya Sanat Akımlarına Yolculuk”

Gülperin Sertdemir Atölyesi üyeleri, “Dünya Sanat Akımlarına Yolculuk” adlı karma resim sergisi açtı.Alsancak Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde kokteyl eşliğinde gerçekleşen açılışta, Gülperin Sertdemir, Fatoş Kutay, Ayşe Atay, Zeynep Pamukçu, Tuba Örnekoğlu ve Filiz Hekimgil’in 2 yıllık çalışmaları yer aldı.

Atölyenin 18. grup çalışması olan sergide, akrilik ve yağlıboya tekniğiyle hazırlanan 45 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çok sayıda kişinin davetli olarak katıldığı etkinliğe, ressam Gülperin Sertdemir’in en büyük manevi destekçisi olan eşi Gürdemir Plastik Şirketi’nin sahibi Ali Sertdemir de katıldı.

Sanatın çizgi, kompozisyon ve armoniden oluşan bir düşünce ürünü olduğu fikrinden yola çıkarak bu akıma farklı bir yorum getirdiklerini vurgulayan Gülperin Hanım, “Çeşitli meslek gruplarından olan sanatçılarımız sembolizm, empresyonizm, Osmanlı minyatür, hat sanatı, kübizm, grafik resim, soyut resim, fovizm ve sürrealizm gibi ortak fikirlerde buluştu” dedi. Sergi 6 Mayıs Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dünya sanat akımlarına yolculuk, resim sergisi, kültür-sanat, Alsancak kedi kültür sanat merkezi, Gülperin sertdemir, gülperin sertdemir resim sergisi, magazin izmir