Dünya Sahnelerini Yıkıp Geçiren ''Karsu'' İzmir'e Geliyor

Geçtiğimiz yıl ilk stüdyo albümü "Confession"ı Hollanda'da çıkaran ve uzun süre müzik listelerinde bir numarada kalmayı başaran Karsu; Ankara, İzmir ve İstanbul'da konserler verecek.Hollanda'da yaşayan ve Hataylı bir ailenin kızı olan Karsu, müziğe yedi yaşında piyano çalarak başladı. Bugüne kadar dünyanın en önemli caz festivallerinden biri kabul edilen North Sea Jazz Festivali'nde iki kez ve dünyanın en önemli sahnelerinden biri olan New York Carneige Hall'de üç kez sahneye çıkma başarısı gösterdi.

Ayrıca Brezilya, Endonezya, Almanya, Belçika, Monte Carlo ve daha pek çok ülkede; dünyanın dört bir yanında sayısız konserler verdi. Karsu'nun hayat hikayesini ilgi çekici bulan film yapımcısı Mercedes Stalenhoef, beş yıl boyunca Karsu'yu takip ederek onu belgesel haline getirdi. "Karsu: I Hide a Secret" belgeseli Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede gösterime girdi. 

18 Şubat 2014 20:30
İzmir AKM Yunus Emre Salonu, İzmir
Biletler Biletix'de.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER karsu, karsu kimdir, karsu hakkında, dünyacaa ünlü türk kızı, North Sea Jazz Festivalinde sahne alan türk kızı, New York Carneige Hallde sahne alan türk kızı, izmir etkinlikler, izmir konserler