Dünya Barış Günü Konseri Fuar Kültür Park'ta

Kardeş Türküler, Dünya Barış Günü Konseri'yle İzmir'de. Govendler, semahlar, zeybekler, bozlaklar, ağır romanlar barış ve demokrasi özlemiyle yine birbirlerine karışacak.Kardeş Türküler Dünya Barış Günü Konseri 1 Eylül 2015 akşamı Fuar Kültürpark Alanı‘nda.

Kurulduğu dönemde Kardeş Türküler‘in repertuvarı Türkçe, Kürtçe, Azerice ve Ermenice şarkılardan oluşuyordu. İlerleyen yıllarda farklı kültürlere ait müzik ve dansların da katılmasıyla Makedonca, Rumca, Lazca, Gürcüce, Çingenece, Çerkesçe, Süryanice, Arapça gibi dillerden oluşan zengin bir repertuvar ortaya çıktı. “Halkların Kardeşliği” temasından hareketle Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan coğrafyalarının şarkı ve danslarını kültürel çoğulcu bir anlayışla ele alan topluluk, 20 yılda yaptığı birçok albüm, film müziği çalışması ve konserle geniş bir izleyici/dinleyici kitlesine ulaştı. Şarkı ve dansları, kültürel bağlamlarını dikkate alarak, kendi dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler, farklı kimliklerin, kültürlerin yaşadığı bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada olma umudunu dile getiriyor. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dünya Barış Günü izmir, izmir Dünya Barış Günü, Kardeş Türküler İzmir, izmir Kardeş Türküler, izmir konser, Fuar Kültür Park izmir, izmir Fuar Kültür Park, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı