Dr. Atınç Emnalar Şarkılarla Anıldı

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi ve Güzel Sanatlar Bölümü Kurucusu Dr. Atınç EMNALAR, ölümünün 4. Yılında İzmir Müzik Akademisi’nde kendi besteleriyle anıldı.Sunumunu E.Ü. Devlet Türk Müziği Konservatuarı Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan CEVHER’ in üstlendiği etkinliğe, Konservatuar Öğretim Görevlileri, TRT Sanatçıları, Dr. Atınç EMNALAR’ın ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

Gecede sanatçının “Gurbette Ömrüm Geçecek”, “Göz Kırpmayın Hatıralar”, Beni Unutma” gibi birçok bestesi seslendirildi. İzmir Müzik Akademisi (İZMA) kurucularından Bahar ALMAÇ “Öğrencisi olmaktan onur duyduğum Dr. Atınç EMNALAR’ dan çok şey öğrendik.

Bu anlamlı etkinlikte değerli hocalarımızla birlikte, Atınç hocamızı bir kes daha yad ediyoruz. Saygı ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu. Dr. Atınç Emnalar, “Türk Müziğinde Koro” ve “Türk Halk Müziği Nazariyatı” kitaplarını yazmış ve bu kitaplar hâlen Türkiye'de ve dünyanın bazı ülkelerinde ders kitabı olarak okutulmaya devam etmektedir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı, Dr. Atınç EMNALAR, İzmir Müzik Akademisi, bahar almaç, Türk halk müziği nazariyatı, magazin izmir