Dario Moreno Akdeniz Dostluk-Barış ve Hoşgörü Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir’in önemli değerlerinden Dario Moreno 92’nci doğum yıldönümünde anıldı.Konak Belediyesi, İzmir’i Sevenler Platformu ve Dario Moreno Dostları Derneği’nin düzenlediği etkinlik Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Türk Başarı Ödülleri Kurulu (TÜBÖK) “16’ncı Dario Moreno Akdeniz Dostluk-Barış ve Hoşgörü Sanat Ödülleri”ni İzmir Opera ve Balesi Müdürlüğü, opera ve ses sanatçısı Aytül Büyüksaraç, müzik yönetmeni ve caz sanatçısı Nezih Yeşilnil, caz sanatçısı ressam Ayşegül Yeşilnil, İzmir Kukla Günleri Festival Direktörü Selçuk Dinçer, İzmir Kent Orkestrası solisti Sedat Yüce ile Şenay Gökdemir aldı.

Konuklar arasında bulunan İlhan Telli, Dario Moreno’nun “Deniz ve Mehtap” ile Tanju Okan’ın “Hasret” adlı şarkılarını seslendirdi. İzmir’e yerleşen Tango ustası Nurhan Damcıoğlu, kendisini sahneye attı ve Telli’e eşlik etti. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dario Moreno Akdeniz Dostluk-Barış ve Hoşgörü Sanat Ödülleri,Dario Moreno Akdeniz Dostluk-Barış ve Hoşgörü Sanat Ödülleri sahipleri, Dario Moreno , Dario Moreno sokağı, Dario Moreno kimdir