Çeşme Altınyunus Sanat Galerileri’nde 05 Temmuz’da 4 Usta Ressamın Sergileri Açılıyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nin geleneksel yaz sergileri Çeşme Altınyunus Sanat Galerileri’nde üç sergi ile devam etmektedir.Çeşme Altınyunus Sanat Galerileri’nde 1.Sergi, 05 - 18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek, 2.Sergi, 19 Temmuz – 21 Ağustos tarihlerinde Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Koleksiyonu Seçki sergisi devam edecek, 3.Sergi ise, 23 Ağustos - 14 Eylül tarihlerinde yine 4 farklı usta ressamın sergileri ile son bulacaktır. İzmir/Alsancak adresinde ki Selçuk Yaşar Sanat Galerisi ve Müzesi’nde Dyo Resim Yarışması koleksiyonu Eylül ayı sonuna kadar sergilecektir.

Çeşme Altın Yunus Sanat Galerileri’nde 05 Temmuz’da açılacak olan ve birbirinden farklı sanat dalı ile 4 farklı sanatçıyı buluşturan bu sergide suluboya dalında Burhan Özer, yağlıboya / pentür dalında İsmail Üner, özgün baskıresim dalında Sema Boyancı, yağlıboya / pentür dalında Vedat Hazneci’nin kişisel resim sergileri sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Pentür, suluboya ve baskı çalışmalarının görülebileceği sergi, 18 Temmuz tarihine kadar gezilebilir.

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde çok değerli sanatçılardan oluşan kış sergileri İzmir’de Ekim ayında Semra Ay’ın resim sergisi ile başlayacaktır.

İsmail ÜNER
1973 yılında Kütahya’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Birçok kişisel ve karma sergiye katıldı. Yurt içi ve yurt dışı’nda sanat etkinliklerinde kazandığı çeşitli ödüllerle de başarılı çizgisini devam ettirmiştir. Üner, çalışmalarına İzmir’deki atölyesinde devam etmektedir.

Vedat HAZNECİ
1949 yılında Merzifon’da doğdu. 1971 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. 28 yıl öğretmenlik yapan sanatçı, 20’den fazla kişisel sergi ve birçok karma sergiye katıldı. Hazneci, halen Merzifon’daki kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sema BOYANCI
1954 yılında Bolu/Mengen’de doğdu. Bolu Öğretmen Okulu’nu 1971’de bitiren sanatçı aynı yıl İstanbul Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü sınavlarını kazandı. 1974 yılında mezun olduktan sonra, öğretmenlik yapan sanatçı yurt içi ve yurt dışında pek çok karma ve kişisel sergiye katıldı ve çeşitli yarışmalardan ödül aldı. Boyancı, çalışmalarını Datça’da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Burhan ÖZER
1961 yılında Adana’da doğdu. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı. Adnan Çoker atölyesinden mezun oldu. Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında pek çok sergi açtı ve yarışmalardan ödüller aldı. Burhan Özer, çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşme Altınyunus Sanat Galerileri, Çeşme Altınyunus, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi, geleneksel yaz sergileri, Dyo Resim Yarışması, Burhan Özer, İsmail Üner, Sema Boyancı, Vedat Hazneci, Semra Ay, izmir sergi, izmir kültür sanat