Çekimler Devam Ederken Ölen 10 Oyuncu

Oyuncu olmak, dizilerde veya filmlerde oynamak güzel bir şey olabilir. Ancak bazen çok tehlikeli bir hale gelebilir.Aşağıdaki 10 Holywood yıldızı gibi. Hepsinin bir tek ortak noktası var: çekimler devam ederken ölmeleri. Aslında Heath Ledger gibi film tamamlandıktan sonra ölen birçok oyuncu var. Ama onlar çekimler devam ederken değil, film çekimleri tamamlandıktan sonra çeşitli nedenlerle yaşama veda ettiler.

İşte çekimler devam ederken hayata veda eden 10 oyuncu.

1. Jon-Erik Hexum

Jon-Erik Hexum, Dani Reynolds’ın (Jennifer O’Neill) kocasını bulması için kiraladığı eski bir bahriyeli asker olan Mac Harper karakterinin canlandırıyordu. 12 Ekim 1984′de çekimler sırasında şakalaşırken 44 magnum kuru sıkı silahı kafasına dayayıp ateş etti ve kafatasında meydana gelen çatlak sonucu hayatını kaybetti. Dizide sadece 7 bölüm oynamıştı ve o karakterin yerine Avusturalyalı aktör Antony Hamilton’ın canlandırdığı başka bir denizci geldi. Daha sonra Mac Harper karakterinin bir çatışmada hayatını kaybettiği ortaya çıktı ve dizi o sezondan sonra bitti.

2. Vic Morrow

Vic Morrow, ükemizde ''Alacakaranlık Kuşağı'' adıyla gösterilen gerilim dizisinin sinema uyarlamasının çekimleri sırasında korkunç bir kaza geçirdi.
Helikopter pervanesinin kafasına çarpması sonucu yaşama veda etti.

3. John Ritter
Dizi, spor yazarı ve 3 çocuk babası Paul Hennessy’nin yazarlıktan çok babalığa odaklanmasını anlatıyordu. 2. sezonun 4. bölümü çekilirken rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Aortunda meydana gelen yırtıktan dolayı 11 Eylül 2003′te hayatını kaybetti. Dizide Paul arabasıyla kaza yapıp bir markete giriyor ve kalp krizi geçirerek ölüyor.

4. Red Foxx

Sakin bir emeklilik hayatı yaşamak isteyen Alphonso Royal (Redd Foxx) ve karısı Victoria Royal (Della Reese), kızları Elizabeth ve 3 çocuğunun yanlarına gelmesiyle istedikleri huzuru bulamazlar. Daha 7 bölüm çekilmişti ki Foxx sette kalp krizi geçirerek öldü. Yapımcıları diziyi iptal etmek istediler fakat o karakter olmadan 15 bölüm daha devam ettiler. Reytingler düşmeye başlayınca dizi yayından çekildi.

5. Brandon Lee
Brando Lee, 1993 yılında The Crow adlı filmin çekimi sırasında aslında boş olması gereken ama yanlışlıkla doldurulmuş olan bir silahla vurularak öldü.
Olay meydana geldiğinde çekimlerin bitmesine 8 gün, Lee'nin evlenmesine de 2 hafta kalmıştı. Lee, 28 yaşındaydı.

6. Richard Biggs
''Strong Medicine'' dizisinde yardımcı oyuncularından biri olan Biggs, aort damarında meydana gelen bir incelme sonucu 22 Mayıs 2004 tarihinde yaşamını yitirdi. Dizideki karakter ise trafik kazasında hayatını kaybetti ve dizi 2006 yılına kadar sürdü.

7. Diana Hyland
Diana Hyland, Eight Is Enough dizisinde Tom Bradford'un (Dick Van Patten) karısı, 8 çocuk annesi Joan Bradford’ı canlandırıyordu. Sadece 4 bölüm oynadı ve ardından hastalandı. Meme kanseri teşhisi konuldu ve 27 Mart 1977′de öldü. O sezon bir daha görünmedi ve 2. sezonun başında Tom başka biriyle evlendi.

8. Christopher Allport
Christopher Allport, Mad Men dizisinin 1. sezonunda Pete Campbell’ın (Vincent Kartheiser) babası Andrew Campbell rolünde oynamıştı. 28 Ocak 2008′de Los Angeles’da San Gabriel Dağı’nda çığ düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Dizideki karakter ise uçak kazasında hayatını kaybetti.

9. Sergei Bodrov
Rusya'nın yetenekli aktör ve yönetmenlerinden Sergei Bodrov Jr film çekimi sırasında çığ altında kalarak öldü. Ünlü yönetmen Sergei Bodrov'un kendisiyle aynı adı taşıyan aktör ve yönetmen oğlu Sergei Bodrov Jr, Kafkas Dağları'nda süren film çekimleri sırasında çığ altında kalarak öldü. 2010 yılında ilk filmi Kız Kardeşler ile 21'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne konuk olan Bodrov henüz 30 yaşındaydı. İlk olarak babasının yönetiminde rol aldığı Kafkas Mahkumu adlı filmle dikkat çeken Sergei Bodrov Jr, kariyeri boyunca 11 filmde oynadı.

10. Phil Hartman

WNYX kanalında haber spikeri olan Bill McNeal karakterini canlandıran Phil Hartman, 28 Mayıs 1998′de karısı Brynn Hartman tarafından tabancayla defalarca vuruldu. Olayın hemen ardından karısı da intihar etti. Dizi o ana kadar 4 sezon çekilmişti ve 5. sezonun başında Bill McNeal karakteri kalp krizinden hayatını kaybetti.

 

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çekimler Devam Ederken Ölen 10 Oyuncu,Phil Hartman, Sergei, BodrovChristopher Allport,Diana Hyland,Richard Biggs,Brandon Lee,Red Foxx,John Ritter,Vic Morrow,Jon-Erik Hexum, sinema, yabancı film, magazin izmir