Caz Müziğin Ustası Fatih Erkoç İzmirlilerle Buluşuyor!

Türkiye'de caz müzik sanatçısı olarak akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, sizlerle buluşacak.İstanbul Gelişim Orkestrası ile birlikte 1971 yılında "Nihayet" adlı ilk albümünü çıkaran Fatih Erkoç, kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 11 yıl Norveç'te kaldıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan sanatçı, 1986 ve 1989 yıllarında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışmaları'nda sırasıyla "Yol Verin A Dostlar' ve "Sen ve Ben" isimli şarkılarıyla iki kez birincilik kazandı.

6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT hafif müzik ve caz orkestrasında bulunan Fatih Erkoç, birçok kez Eurovision Şarkı Yarışması'na katıldı ve bir süre TRT'de "Yankılar" isimli müzik programına da imzasını attı. 2007 yılında "Kör Randevu" isimli albümüyle sevilen şarkılarının bir kısmını, yeni düzenlemeleriyle birlikte, sevenlerinin ilgisine sundu. Yeni şarkılarının da bulunduğu bu albümde babası Hasan Erkoç'a ait "Elveda Ey Gençlik" şarkısını da seslendirdi. Birçok müzik otoritesinin de kabul edeceği gibi Fatih Erkoç dünyanın en iyi müzisyenlerinden biridir.

Fatih Erkoç: Vokal, Piyano, Trombon, Flüt

19 Şubat 2014 20:30
İzmir AKM Yunus Emre Salonu, İzmir
Biletler Biletix'te

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER fatih erkoç konseri, fatih erkoç, fatih erkoç kimdir, fatih erkoç izmirde, izmir 2014 etkinlikleri, 2014 izmir konserleri, izmir etkinlikleri, izmir akm, şubat ayı konserleri, caz konserleri izmir, izmir jazz müzik