Çakabey Çocuk Korosu ve Olten Flormoni'den Müzik Ziyafeti

75 kişilik Çakabey Çok Sesli Çocuk Korosu, Olten Filarmoni Orkestrası ile aynı sahnede yer almanın heyecanını yaşadı.Dünya sanat çevrelerinde çok saygın bir yer edinen ve İzmir’in gurur kaynaklarından biri olan Olten Filarmoni Orkestrası’nın 16 Mart tarihindeki konserinde Çakabey Çok Sesli Çocuk Korosu da sahne aldı.

Şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği konserin ilk bölümünde dünyaca ünlü keman sanatçısı Nicolas Koeckert solist olarak yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserin ikinci bölümde 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan 75 kişilik Çakabey Çok Sesli Çocuk Korosu, Olten Filarmoni Orkestrası ile aynı sahnede yer almanın heyecanını yaşadılar. Çakabey Korosu Fransızca ve Türkçe eserler seslendirerek orkestraya eşlik etti. İzleyiciler tarafından ayakta alkışlanan Çakabeyliler sevinçlerini, kendilerini yetiştiren müzik öğretenleri İlke Gülye Köse ile paylaştılar.Konser öncesinde Çakabey ortaokul öğrencilerinden oluşan klasik müzik oda orkestrası da İzmirlilere güzel bir dinleti sundu.

Olten Filarmoni Orkestrası kurucu Fatma Olten konser öncesi yaptığı konuşmada Çakabey Okulları ile kurumsal bir işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Fatma Olten İzmirlilere Olten filarmoni orkestrasına gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkür etti. Özel Çakabey Okulları Kurucu Temsilcisi Zafer Eraslan ise "İzmir Cumhuriyet döneminden bu yana ilklerin şehridir. Bize bu duyguyu tekrar yaşatan, kurdukları filarmoni orkestrası ile dünyaca ünlü isimlerin dikkatini İzmir'e çeken Ceyhan ve Fatma Olten’e bir eğitim sevdalısı olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçek birer sanatsever olması için çalıştığımız öğrencilerimizin bu kadar değerli bir şef ve sanatçılar ile aynı sahneyi paylaşmasından büyük bir gurur duyduk." dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çakabey Çok Sesli Çocuk Korosu İzmir, İzmir Çakabey Çok Sesli Çocuk Korosu, Olten Filarmoni Orkestrası İzmir, İzmir Olten Filarmoni Orkestrası, İbrahim Yazıcı, Gülye Köse, Fatma Olten, Zafer Eraslan, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti