Büyükşehir Sanat Mekanlarını Yeniledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sanat tutkunlarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kentin en popüler kültür sanat mekanlarını yeniledi.Konser, konferans, seminer, tiyatro gibi etkinliklerin düzenlendiği Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu ve Gençlik Tiyatrosu, yeni yüzleriyle İzmirlileri bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi, tadilat çalışmaları kapsamında Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’ni baştan aşağı yeniledi. Merkezdeki 720 koltuk yenileriyle değiştirilirken, çıkarılan koltuklar ise özel bir tiyatroya bağışlandı. Sanat Merkezi’nin ahşap sahnesi cilalanırken aydınlatmaları, yıpranan tavanı ve zemin malzemeleri de yenilendi.

Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında konserlerin vazgeçilmez adresi olan Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda da tadilat yaptı. Açıkhava’nın güneşten yıpranan 2 bin 880 koltuğu yenileriyle değiştirildi. Tadilat çalışmaları çerçevesinde Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nun yer döşemeleriyle koltukları da yenilendi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir büyükşehir belediyesi, izmir kültür sanat, izmir haberleri, izmirde yapılan yenilikler, izmirde yapılan kültür sanat aktiviteleri, izmirde yaşam, izmir yenileniyor, izmirdeki değişiklikler, izmir büyükşehir belediyesinin yaptıkları, izmir büyükşehir belediyesi hakkında, izmir hakkındaki haberler