Burak Çebi'den Piyano Resitali

Burak Çebi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde piyano resitali verecek.Berlin'de yaşayan ödüllü piyanist Burak Çebi, 9 Aralık 2014 tarihinde AASSM'de 'Romantiklerden Empresyonizme' isimli ve Brahms,Liszt,Chopin ve Debussy'nin eserlerinden oluşan bir programı dinleyiciye sunacak.

Burak Çebi 2013 yılında İstanbul'da düzenlenen ve ödül töreni TRT Tarafından canlı yayınlanan 'Orkestra Sion' Uluslararası Piyano Yarışması'nda aldığı birincilik ödülünün yanısıra Münih Steinway-Haus'ta düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışması'nda özel ödül (2008) , Nürnberg Mozart Yarışması'nda 3.lük ödülü (2011) ve Sparda Bankası'nın Nürnberg Yüksek Müzik Okulu Öğrencilerine verdiği 'Yılın Solisti' Ödülüne (2007) ve DAAD ile Richard Wagner Derneği'nin burslarına layık görülmüştür. Nürnberg Yüksek Müzik Okulu'ndan (Hochschule für Musik Nürnberg) Ustalık Sınıfı Diploması ile mezun olan sanatçı çalışmalarını Devlet Sanatçısı piyanist Hüseyin Sermet ile sürdürmektedir.

2014/15 sezonunda başta Paris ve Berlin olmak üzere Avrupa'da ve yurtiçinde bir çok resital verecek olan sanatçı ayrıca 1.'lik ödülü aldığı Uluslararası Orkestra Sion Piyano Yarışması'nın neticesinde bir CD kaydı gerçekleştirecek ve bu albümde Claude Debussy ve Ahmed Adnan Saygun`un piyano eserleri yer alacaktır.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Burak Çebi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikler, Hüseyin Sermet, Nürnberg Yüksek Müzik Okulu , Nürnberg Mozart Yarışması