Bu Fotoğraflar Çok Konuşulucak

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF) Fotoğraf Bölümü 1. Sınıf öğrencileri ‘’Farklılıkların Birlikteliği’’isimli fotoğraf projelerini dev bir sergiyle taçlandırdı.Her öğrencinin kendi bakış açısını ve tarzını yansıttığı, sıra dışı fotoğraflardan oluşan sergi hayatın gerçekler ve hayaller arasındaki görüntülerinden oluşuyor. Sergi siyaset, spor, günlük yaşam ve kurgu içerikli bir çok konuyu bir arada sunuyor.

17 öğrencisinin 34 ayrı fotoğrafından oluşan serginin katılımcıları ; Esin İlmen, Gökçe Dömekeli, Gökhan Eroğlu, Levent Özçağdaş, Melis Yenici, Merve Güçlütürk, Melih Saka, Cem Toktaş, Naci Bostancı, Orçun Mesudiyeli, Sinem Akarca, Şeref Artagan,Tülin Uygun, Uğur Oluş Beklemez, Uğurcan İmamoğlu, Uğur Yanık ve Yiğit Peköz’den oluşuyor. Sergi’de konuşma yapan, Proje Koordinatör’ü ve DEÜ GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Sadık Tumay,’’ Öğrencilerimiz projemiz için aylardır yoğun bir tempoda çalıştı. Farklılıkların aslında bir o kadar birlikte, iç içe ve hatta aynı noktada olduğunu göstermek için çok uğraştı ve başardı.

Tüm fotoğraf severleri bu başarılı fotoğraf projesini görmeye davet ediyor, öğrencilerimi tek tek kutluyorum’’dedi. 4 aylık bir çalışma sürecinde ortaya çıkan proje , gençlerin kendi çalışmalarını değerlendirme, yorumlama ve sunma becerilerinide izleyenlere sunuyor. Açılış kokteyli iki yüz kişilik bir katılımla gerçekleşen iddaalı fotoğraf sergisi, 9 Haziran P.tesi gününe kadar DEÜ GSF Galeri’de gezilebilir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi, Farklılıkların Birlikteliği projesi, magazin izmir