Bodrum Oda Orkestrası’ndan Muhteşem Konser

Bodrum Oda Orkestrası 15 Eylül Pazartesi günü Bodrum Kalesi'nde halka açık bir konser gerçekleştirecek.Saat 20.45 de başlayacak olan konserde Vivaldi’nin ünlü Mevsimler’i Kodallı'nın Telli Turnası ve Çaykovski'nin Serenad’ı seslendirilecek. Konserin ana destekçisi Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü olmakla birlikte konsere Bodrum Belediyesi ve bazı sponsorlar da destek verecek.

2007 yılında aynı zamanda Turgutreis doğumlu olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde Bodrum Belediyesince kuruluş çalışmalarına başlanan Bodrum Oda Orkestrası 30 kişilik kadrosuyla 15 Eylül 2014 Pazartesi günü muhteşem denilecek bir programla Bodrum’lu sanatseverlerin karşısına çıkacak.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki bazı sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları grup 2008 yılı Mayıs ayında Bodrum Nurol Kültür Merkezi'nde ilk konserini Gürer Aykal ve Suna Kan ile birlikte gerçekleştirmiştir. Bodrum Oda Orkestrası'nı,daha sonra Naci Özgüç, Erol Erdinç, Antonio Pirolli, Stefano Mazzoleni, Orhun Orhon İbrahim Yazıcı, Lee Jong-Wuk, İclal Kardıçalı, Betin Güneş, gibi şefler yönetmiş İdil Biret,Şefika Kutluer,Sema Korkut,Ozan Akkol,Aytül Büyüksaraç,Lee Gong-Hee, Altuğ Dilmaç,Mario Hossen ve Pepe Romero gibi usta virtüözlere de eşlik edilmiştir. Bodrum Oda Orkestrası çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir.Bu konserede ayrıca Bodrum Belediyesi, Sun Dance Hotel, Timur Kabaklarlı, D-Marin Turgutreis, Arif Vidinli, Tükelmat A.Ş, ve Özveren A.Ş de destek vermektedir.

Orkestrayı bu konserde Şef Nesrin Bayramoğulları yönetecek,solist olarak da keman sanatçısı Ersun Kocaoğlu katılacak.Her iki sanatçı da İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı olup kuruluşundan bu yana Bodrum Oda Orkestrası çalışmalarına katılmaktadırlar.

Orkestra Bodrum’dan önce 13 Eylül'de Güzelbahçe'de, daha sonra 17 Eylül günü de Fethiye'de Benyamin Sönmez anısına gerçekleştirilen 3.Fethiye Klasik Müzik Festivali'nde de solist olarak Ozan Akkol’un katılımıyla bir konser verecek.

Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir konserle ilgili şunları söylemiştir: ‘Bilindiği gibi Bodrum Oda Orkestrası olarak değerli sanatçı arkadaşlarımla konserler vermekteyiz. Şimdiye kadar Ankara ,İstanbul,İzmir başta olmak üzere değişik kentlerde konserler verdik.Aldığımız bir davet üzerine 2012 yılı Eylül ayında Kore de son derece başarılı yedi konser etkinliğine katıldık.2015 için tekrar davet edildik.Ama benim için her zaman Bodrum ve Turgutreis konserlerinin ayrı bir değeri olmuştur . Doğduğum kente bu anlamd hizmet vermenin önem arzettiğini özellikle belirtmek isterim. Bu etkinliklerimizde amaç maddi bir kazanç elde etmenin ötesinde hemşerilerimize klasik müziğin en güzel örneklerini sunabilmek.Bu konser için Genel Müdürlüğümüzün çok önemli ve değerli katkılarını gördük.Genel Müdürümüz Sayın Murat Salim Tokaç başta olmak üzere Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Bodrum Belediyesi'ne ve Başkan Sayın Mehmet Kocadon’a ve değerli sponsorlarımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım günün birinde, ama uzak olmayan bir günde Bodrum Filarmoni Orkestrası'nın da konserlerine başlamış oluruz’
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bodrum Oda Orkestrası, Kültür ve Turizm Bakanlığı , Bodrum Belediyesi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası , Numan Pekdemir, Bodrum Nurol Kültür Merkezi, Sun Dance Hotel, Timur Kabaklarlı, D-Marin Turgutreis, Arif Vidinli, Tükelmat A.Ş, Özveren A.Ş, Nesrin Bayramoğulları, Ersun Kocaoğlu , 3.Fethiye Klasik Müzik Festivali, Kültür Sanat Etkinlikleri