'Bir Gevrek, Bir Boyoz, İki de Kumru' 3 Mayıs'ta Vizyonda!

Osman Dikicilerin kaleme aldığı ve yönettiği, başrollerinde Bülent Arın, Ogün kaptanoğlu ve Selen Seyven’in yer aldığı güzeller güzeli İzmir’de geçen bir hikaye “Bir Gevrek, Bir Boyoz, İki de Kumru”Bülent Arın, Ogün Kaptanoğlu, Selen Seyven, Melih Ekener, Funda Şirinkal, Ali Yaylı, Somer Kavran, Selçuk Uluergüven, Metin Büktel ve Yılmaz Tüzün’ün oynadığı “Bir gevrek, bir boyoz, iki de kumru” filmi 3 Mayıs'ta vizyonda yerini alıyor.

Filmin hikayesi de, 55 yılında İzmir'i terk ederek Selanik'e gitmek zorunda kalan Hristo’nun, ölen eşinin küllerini saat kulesi maketinin içine koyarak İzmir'e getirmek için uçağa binmesiyle başlıyor ve şöyle devam ediyor…

Uçakta sevdiği kızla evlenemediği için 15 yıl önce İzmir'den İstanbul'a giden Tan ile Hristo yan yana oturur. Kısa sohbet ikiliyi eski zamanlara götürür. Hristo, eski arkadaşı Oktay ve mahallelisiyle 55 yıllık hesabı vermeye çalışırken, onu büyük ve inanılmaz bir sürprizin beklediğinden habersizdir. Bu arada bir başka yerde Melih ve Ceyhun isimli iki define avcısı ise bütün paralarını vererek aldıkları bir define haritasıyla hayallerini gerçekleştirecek büyük bir hazineyi bulma umuduyla İzmir'e gelmişlerdir ancak haritanın sahte olduğunu anladıklarında beş parasız Kordon'da kalırlar.

Kordon hazine avcıları ile Hristo'yu birleştirir. Hazine avcıları hikâyesini dinledikleri Hristo'nun kaçarken bıraktığı hazineyi almaya geldiğini düşünürler. Hristo'nun arkadaşı Oktay onu bir deponun önüne götürür, kapı açıldığında 55 yıllık sır ortaya çıkar. Depoda Hristo ve ailesinin kaçarken geride bıraktıkları eşyalar vardır.Kentin bir başka köşesindeki Tan, İzmir'den kaçmasına neden olan eski sevgilisi Hasret ile cenazede karşılaşır. Konuşmak istemese de konuşur. Filmin finalinde Tan, Hasret ile Kordon’da en sevdikleri şarkı ‘Hasret’ eşliğinde son danslarını yaparlarken, bunun aslında yıllar önce yarım kalan, ertelenen son vedalaşmalarının da olduğunu fark ederler. Çünkü Tan, İzmir'den gittikten kısa bir süre sonra Hasret zaten ölmüştür. Hazine avcıları ise Hristo'nun hazinesinin anahtarını elinden bırakmadığı saat kulesi maketinde olduğuna kanaat getirip ele geçirmeye karar verirler.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER osman dikiciler, mostra film, bir gevrek bir boyoz iki de kumru, mayıs ayında çıkacak filmler, vizyondaki filmler, Bülent Arın, Ogün Kaptanoğlu, Selen Seyven, Melih Ekener, Funda Şirinkal, Ali Yaylı, Somer Kavran, Selçuk Uluergüven, Metin Bük