Bankacılar 'Bahar Noktası' ile Ayakta Alkışlandı

Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) İzmir Şubesi Başkanı Cüneyt Akarsu’nun kurduğu BASTİZ Tiyatro Grubu, William Shakespeare’in, “Bir Yaz Gecesi Rüyası”ndan Can Yücel tarafından “Bahar Noktası” adıyla Türkçe’ye uyarlanan ünlü oyununu AKM’de izleyiciyle buluşturdu.Sanatseverlerin beğenisine sunulan “Bahar Noktası”, Ekim 2012’de kurulan ve İş Bankası, Yapı Kredi, Anadolu Hayat ile Anadolu Sigorta çalışanlarından oluşan 35 kişilik bir kadroya sahip BASTİZ Tiyatro Grubu’nun, 6 aydır aralıksız süren yoğun çalışmaları, genç ve başarılı yönetmen Serdar Saatman’ın büyük çabasıyla sahneye uyarlandı.

Amatör ruh ve profesyonel bir anlayışa sahip istekli ve yetenekli isimlerden oluşan kadro, yoğun iş temposuna rağmen, 6 aylık sıkı bir çalışma sonrası sergilediği üstün performansla izleyicilerden tam not almayı başardı.

2 perde ve 125 dakika süren Bahar Noktası, aşk ve şehvet yüklü bir komedya özelliği taşıyor. Shakespeare, Bahar Noktası'nda, çağının kargaşa içindeki dünyasını ve bu dünyanın özgürleşen insanlarını betimlerken, doğaüstü çılgınlıklar, düş ülkeleri ve masalsı kahramanlardan geçilmeyen oyun boyunca, günümüz ilişkilerine dair dikkat çekici göndermelerde bulunuyor 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bankacı tiyatro oyunu, sanatseverler grubu, izmir sanatseverler, izmir sanatseverler grubu bankacıları