Bankacı Tiyatrocular Üç Kuruşluk Opera İle Tam Not Aldı

Alman yazar Bertolt Brecht'in ünlü eseri “Üç Kuruşluk Opera”daki yorumuyla sanatseverlerden tam not aldı.BASTİZ Grubu'nun genç yönetmeni Serdar Saatman'ın yorumuyla Atatürk Kültür Merkezi'nde 500'e yakın izleyiciyle buluşan Üç Kuruşluk Opera, Victoria dönemi Londra'sında ahlaki açıdan çökmüş anti – kahramanlar çarpıcı bir bakış açısıyla sahneye yansıttı.


Geçtiğimiz sezon William Shakespeare'in, “Bir Yaz Gecesi Rüyası”ndan bir Can Yücel uyarlaması olan Bahar Noktası'nı sahneleyen ve sanat çevrelerinden olumlu tepkiler alan 26 kişilik BASTİZ ekibi oyundaki canlandırmaları ve performansıyla büyük beğeni topladı.


2 perdelik müzikal oyun, şiir, müzik, dans ve dramayı bir araya getirirken; dönemi yansıtan kostümleriyle de dikkat çekti.
BASİSEN İzmir Şubesi Başkanı Cüneyt Akarsu, BASTİZ Grubu'nun 2 yıl içinde sanatsal etkinliklerdeki başarı çıtasını daha da yükseğe taşıdığını belirterek, “Böylesi yetenekli üyelerden oluşan bir şubenin başkanlığını yürümek benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Üç Kuruşluk Opera, bankacı tiyatrocular, Bertolt Brecht, Bertolt Brecht kimdir, tiyatro, opera, magazin izmir