Bankacı Tiyatrocular Ayakta Alkışlandı

Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) İzmir Şubesi Başkanı Cüneyt Akarsu’nun kurduğu BASTİZ Tiyatro Grubu, William Shakespeare’in, “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adıyla yazdığı ve Can Yücel tarafından “Bahar Noktası” adıyla Türkçe’ye uyarlanan ünlü oyunu, izleyiciyle ikinci kez buluşturdu.Atatürk Kültür Merkezi’nde 600'e yakın sanatseverin ilgiyle izlediği oyun, yeni kuşağın genç ve başarılı yönetmenlerinden Serdar Saatman'ın yorumuyla büyük beğeni topladı. Amatör ruh ve profesyonel bir anlayışa sahip isimlerden oluşan BASTİZ Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen ve ilk kez Haziran ayında seyircinin karşısına çıkarak tam not alan Bahar Noktası, AKM sahnesinde yine tiyatro rüzgarı estirdi.

Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) İzmir Şubesi Başkanı Cüneyt Akarsu, büyük bir özveriyle ve aylar süren emekle yaşama geçirilen oyunda emeği geçen herkesi sahnede tek tek kutladı ve bu önemli kültürel - sanatsal projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Akarsu, BASİSEN'in Türk Sanat Müziği Korosu'nun ardından BASTİZ Tiyatro Grubu ile de sanat adına kalıcı iş ve projelere imza atmaya devam ettiğini belirterek, “Bankacı üyelerimiz, sanatın diğer alanlarında da yeteneklerini ortaya koymaya devam ediyorlar. Hepsini bu büyük başarılarından dolayı yürekten kutluyorum” diye konuştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER basisen, banka ve sigorta işçileri sendikası, cüneyt akarsu, bastiz tiyatro , izmir tiyatrolar, izmir kültür sanat, atatürk kültür merkezi, izmirde nerede tiyatro var, izmir tiyatro merkezleri