Bademler Köy Tiyatrosu Körfezin Karşıyaka'sındaydı

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği tarafından düzenlenen "İzmir'de Tiyatro Günleri" programı kapsamında Bademler Köy Tiyatrosu tarafından sahneye konulan "Ada" adlı oyun seyircilerin beğenisine sunuldu.19 Mart 2016 saat 20.00’de Karşıyaka - Karşı Sanat Merkezi’nde başlayan tek perdelik oyunda, John Kani ve Winston Ntshona adlı biri müebbet hapis yemiş, aynı hücrede kalan iki mahkum arkadaşın dramatik hikayesi sahneye getirildi.

Oyun sonunda birlik adına konuşma yapan Dönem Sözcüsü Metin Güler, Athol Fugard’ın kaleme aldığı bu etkileyici oyunda daha önce kendisinin de rol aldığını belirterek yıllar sonra bir kez daha Bademler Köy Tiyatrosu ekibiyle aynı heyecanları paylaştığını dile getirdi.

Birliğin düzenlediği "İzmir’de Tiyatro Günleri", bu akşam saat 20.00’de Karşı Sanat Merkezi’nde Tiyatro Objektif ekibi tarafından sahnelenecek "Eleni ve Gül" adlı oyun ile son bulacak. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bademler Köy Tiyatrosu İzmir, İzmir Bademler Köy Tiyatrosu, İzmir'de Tiyatro Günleri, Karşı Sanat Merkezi İzmir, İzmir Karşı Sanat Merkezi, Tiyatro Objektif Ekibi, John Kani, Winston Ntshona, İzmir Etkinlikleri, Metin Güler