Anadolu Ateşi'nden Yüz Yılın Dans Projesi

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun dans gösterisi Troya, 28 Kasım'da Mavişehir Karşıyaka Spor Salonu'nda sahneleniyor.Efsanevi dans topluluğu Anadolu Ateşi'nden yüzyılın dans projesi Troya uzun bir aradan sonra İzmirli izleyiciler ile buluşuyor."Anadolu Ateşi dans topluluğu, Troya efsanesine hayat veriyor. Sanat tarihinin bu ölümsüz eserine, anayurdundan üç bin yıl sonra merhaba diyor.

Hitit Kralı Tuthalia'dan Akhileus'a, Büyük İskender'den Roma İmparatoru Sezar'a, Pers kralı Kserkses'den Bizans kralı Konstantinus'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e kadar çağlar aşan dünya liderlerinin düşlerini süsleyen ışıklı şehir unutlmaz anlara sahne oluyor.

Mustafa Erdoğan'ın yönetmenliğini yaptığı Troya yıkıntılarından yükselen çığlık ve 3000 yıllık mistik bir düşün yeniden hayat buluşunun sergilendiği oyunun biletleri Biletix,Mavişehir spor salonu,Kitapsan Alsancak&Konak'ta satışa sunuldu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Anadolu Ateşi, Dans, Troya, İzmir, İzmir Dans, Mustafa Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk, Akhileus, Büyük İskender, Sezar, Kserkses, Konstantinus, Kültür Sanat, İzmir Kültür Sanat, Kitapsan Alsancak