‘’Amcalar Kıraathanesi’’ Görücüye Çıktı

“Amcalar Kıraathanesi” isimli sergi, Hacı Memiş Palas’ın altında yer alan Alaçatı Unter’de açıldı.Alaçatı’da Heavenlymade tarafından restore edilen Hacı Memiş Palas, yan komşusu olan Hacı Memiş Kıraathanesi’nin müdavimlerine saygı niteliğinde müthiş bir projeye imza attı. Fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede ile yürütülen bu çok özel sanat projesinin fikri ise Heavenlymade’in kurucusu Haldun Demirhisar’a ait. Heavenlymade oluşturduğu projede; kent kültürüne sahip çıkmanın öneminin altını çiziyor. “Amcalar Kıraathanesi” isimli sergideki yüzler; gerçek Alaçatılılar’dan oluşuyor. Kültürel değerlerin sadece bina restore etmekten ibaret olmadığını bu sergiyle anlatmak isteyen Heavenlymade; kent kültüründe en önemsenmesi gereken ögenin yani insanın hep unutulduğunu da sergideki yüzlere bakarken bize hatırlatıyor.

Sergiyi gezdikten sonra sergide portrelerini gördüğünüz insanlarla yan yana bir şeyler içip, sohbet etmek de yaşam ve sanatın bir araya gelmesine tanıklık edeceğiniz özel bir zaman geçirmenize neden olacak.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Amcalar Kıraathanesi, Hacı Memiş Palas, Alaçatı Unter, Heavenlymade, Fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, Bennu Gerede, Haldun Demirhisar, Alaçatı, alaçatı sergi, alaçatı etkinlik, alaçatı kültür sanat