Alper Akdeniz’in Rüya’sına 3 Ödül Birden

Dünya çapında film festivallerinde 6 ödül alan Roya filminden sonra ‘Rüya’ isimli filmini çeken Alper Akdeniz, SETEM Akademi’nin düzenlediği BAK Akademi Ödülleri’nde 3 ödül birden kazandı.Amerika, Hindistan ve Malta gibi birçok ülkede de finalist olan Rüya, BAK Akademi Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Senaryo dahil olmak üzere 3 ödül birden sahibi oldu.

Bir Dönem Hikayesi
Türkiye’nin önemli film festivallerinde de gösterimi yapılan Rüya, 19 Eylül 1980 tarihinde geçen filmde hayatın tüm olumsuzluklarına direnmeyi seçen bir köy öğretmeninin dönem hikayesini anlatıyor. Rüya’da kitapla aşkın, aşkla ateşin iç içe geçtiği; bizden ve bize bir o kadar da uzakmış gibi görünen bir yaşamın konu edildiğini belirten Alper Akdeniz, “Film için 6 aydan fazla çalıştık. Doğru mekanı bulmak için İzmir ve çevre illerde birçok köy gezdik. Ancak aldığımız ödüller verdiğimiz tüm emeklere değdi.” diye belirtti.

Güçler Birleşti
Filmin yürütücü yapımcılığını üstlenen Grafiket Adworks Reklam Ajansı Başkanı Görkem Bozkır, “Alper Akdeniz, İzmir’den dünya penceresini aralamış bir yönetmen. Grafiket olarak yıllardır İzmir’e özgü neredeyse her şeyin içinde yer alıyor ya da kendi projelerimizle bu şehre hak ettiği değeri kazandırmaya çalışıyoruz. Alper ile yollarımız Rüya ile birleşti. Projeyi duyduğumuz andan itibaren de kesinlikle içinde olmamız gerektiğine karar verdik. Geldiğimiz noktada kazandığımız ödüller ise ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Alper’le yapacağımız diğer projelerle de bu başarıları devam ettirmek istiyoruz.” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER rüya, rüya filmi, kısa filmler, 2015 kısa film festivali, bak akademi ödülleri, en iyi kısa film, alper akdeniz, melih aydoğmuş, görkem bozkır, grafiket reklam ajansı, grafiket adworks, 2015 en iyi filmler