Alaçatı'da Sezon'un İlk Sergisi

Turizm sezonunun başlaması ile hareketlenen Alaçatı’da sezonun ilk sergisi de Köstem Otel Sanat Galerisi’nde açıldı.Aralarında Ali Candaş, Ahmet Özol, Alp Bartu, Yasemin Noyan, Bahattin Odabaşı olmak üzere 16 sanatçının yer aldığı Alaçatı Özgün Eserler Resim Heykel Sergisi 30 Haziran’a kadar sanat severleri bekliyor.
Küratörlüğünü Özer Ulukaya’nın yaptığı serginin açılışına Ressam Yasemin Noyan da katılırken, Noyan’ın Alaçatı’yı anlattığı resimde büyük ilgi gördü. Serginin açılışında Karaferya Gurme Restoran’ın Şefi Mert Yoncacılar da misafirlere güzel bir sunum gerçekleştirdi.
Alaçatı’da sezonun ilk sergisini Köstem Otel Sanat Galerisi’nde açtıklarını dile getiren Sergi Küratörü Özer Ulukaya, Alaçatı’yı ziyaret eden tüm sanatseverleri sergiye beklediklerini söyledi. Sergide 16 ünlü ressamın 20 eserinin yer aldığını ifade eden Ulukaya, “Birbirinden güzel resim ve heykelleri Alaçatı’da bir araya getirdik. Açılışa Ressam Yasemin Noyan da katıldı. Noyan 2 eseri ile sergide yer aldı. Alaçatı’yı anlattığı resmi büyük ilgi görüyor. Diğer ressamlarımızın eserlerini de sanatseverler beğenecektir. Biz bütün sanatseverleri sergimize bekliyoruz” diye konuştu.


Sergi açılışına katılan Ressam Yasemin Noyan ise 2 eserle katıldığı sergide birbirinden değerli sanatçı arkadaşlarının eserlerinin yer aldığını söyledi. Sergide eserlerinden birinde Alaçatı’yı anlattığını dile getiren Noyan, “Ben Gölcüklüyüm. Deniz ressamı olarak da biliniyorum. Deniz ve dalgalarla duygularımı anlatıyorum. Alaçatı’yı da dalgalı bir denizde sörflerle anlatmaya çalıştım. Denizin sakinliği yada hırçın ve dalgalı oluşu o anki duygularımı yansıtıyor. Denizin dalgaları ile mücadele de heyecan ve azmi simgeliyor. Ben de bütün sanatseverleri bu güzel sergiyi görmeye davet ediyorum” dedi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Köstem Otel Sanat Galerisi İzmir, Alaçatı izmir, Ali Candaş, Ahmet Özol, Alp Bartu, Yasemin Noyan, Bahattin Odabaşı, Özer Ulukaya, Mert Yoncacılar, izmir resim sergisi, resim sergisi izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti