Alaçatı da Sanat Severlerle Buluştu!

Ressam Özlem Atik beşinci kişisel sergisini Çeşme Alaçatı Değirmen Altı Sanat Galerisinde açtı. Bir hafta süresince açık kalan sergide sanatçının birbirinden özgün çalışmaları sanat severler ile buluştu. ’’Spontone’’ adını verdiği sergide genç ressam 40 değişik çalışmasını beğeniye sundu.Uyguladığı kendine özgü yeni tekniği ile çalıştığı resimlerinde spontone bir çizim uyguladığı için sergiye de aynı ismi veren sanatçı, matbaa mürekkebi ile camüzerineboyayı dökerek ortaya çıkan figür ve objelerle kompozisyonunu yorumluyor.

Soyut bir anlatım dili kullanan Atik; Hayatın içerisinde çoğu zaman karşımıza çıkan spontone gelişen olayların farkındalığını ve bu farkındalıkla değerlendirilip yorumlanmasına dikkat çektiğini ifade ettiği çalışmalarında özgün bir teknik kullanıyor.

İzmir Buca Eğitim Fakültesi Resim iş ana bilim dalı grafik ana sanat dalı mezunu sanatçı ileriki aylarda farklı bir çalışmayla da sanat severler ile buluşacağının müjdesini verdi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir buca fakültesi, alaçatı haberleri, çeşme haberleri, alaçatı sergileri, çeşme etkinlikleri, çeşme sergileri, çeşme alaçatı değirmen altı sanat galerisi, özlem atik, spontone sergisi, izmir sergiler