Akdeniz'in Mavisi İle Beyazını Buluşturan Sergi

Doğa tutkusu ile tanınan fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde Akdeniz esintilerinden oluşan “Mavi Beyaz” isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.Son kişisel sergisinden elde ettiği geliri Rotary Ormanı Projesi’ne destek olarak bağışlayan Berna Kızıltan, “Bir Akdeniz Esintisi Mavi-Beyaz” sergisinde sanatseverlerle yeniden biraraya geliyor.

Ressam ve fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan’ın ressamlık yönüyle buluşturduğu Akdeniz fotoğraflarından oluşan sergisi, 17-30 Kasım 2014 tarihleri arasında İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şerif Akdik Salonu’nda sergilenecek. Yeşile ve doğaya olan tutkusunu resim ve fotoğraflarına aktaran sanatçı, Akdeniz’in en güzel renklerini yansıtan fotoğraflarının süslediği sergisinde İzmirli sanatseverler ve dostlarıyla birarada olmanın heyecanını yaşıyor.

Ressam gözüyle gördüklerini, aynı estetik bakış açısıyla fotoğraflarında yansıtan Kızıltan, yurt dışı ve yurt içi birçok sergiye de eserler gönderiyor. Ressam Seba Uğurtan’ın kurucusu olduğu Su Gurubu ve İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği üyesi Berna Kızıltan, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarına da jüri üyeliği yapıyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Berna Kızıltan, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi,Bir Akdeniz Esintisi Mavi-Beyaz, Rotary Ormanı Projesi, Su Gurubu, İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, İzmir Kültür Sanat, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şerif Akdik Salonu