Agora'da Andaç Yeşilyurt ile Yaza Hazırlık

Her hafta konusunda uzman bir konuğu ağırlayan Agora Sohbetlerinin bu hafta ki konuğu diyetisyen ve beslenme uzmanı Andaç Yeşilyurt oldu.10 Mayıs Cuma günü Agora Alışveriş Merkezi’nde saat 16.00’da ücretsiz olarak gerçekleşen sohbette Yeşilyurt “Yaza Hazır mıyız” konulu sohbeti ile İzmirlilerle buluştu.

Diyetisyen Andaç Yeşilyurt; 2008 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra mesleki eğitimini, birçok kurs ve seminerlerle devam ettirmektedir. Andaç Yeşilyurt, Eylül 2010’dan beri danışanlarına sağlıklı beslenme, zayıflama, kilo alma, gebelikte beslenme, çocuklara doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılması ve hastalıklarda doğru beslenme konularında danışmanlık vermektedir.

KALICI BİR DEĞİŞİKLİĞE ADIM ATIN…

Ünlü Diyetisyen Andaç Yeşilyurt; ‘Kilo vermek sandığınız kadar zor değildir aslında, sizin bugüne kadar yaptığınız yanlışlar kilo almanıza sebep olmuştur, bizim amacımız bu yanlışların yerine doğru beslenme seçeneklerini koyup kalıcı olarak kilo vermenizi sağlamaktır. İzmir, zayıflamak isteyenler için en ideal şehirlerden birisidir. Egenin bol zeytinyağlı çeşitleri ile çok sağlıklı bir mutfağı vardır. Aynı zamanda deniz kenarı bir şehir olması nedeniyle kalp ve damar sağlığı için ideal bir besin olan balığı da rahatlıkla bulabilir ve tüketilebilir’ diyerek tüm izleyenlerini sağlıklı beslenmeye davet etti.

DETOKSU UNUTMAYIN!…

Ünlü Diyetisyen Andaç Yeşilyurt; Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden, hem de çevresel etmenlerden dolayı vücudumuzun toksin yükü artabilir. Vücudumuzdaki toksinleri antioksidanlar temizler, bunun iyi bir şekilde yapılması için toksin alımını engelleyip antioksidan alımını zenginleştirmek gerekir. Bunun için döneme göre çok özel besinler seçilip bir beslenme programı düzenlenmelidir. İşte bu sürece detoks yani toksinlerden arınma denir. Bu süreç 3-7 gün sürebilir.

SUYUNUZU CANLANDIRIN…

Ünlü Diyetisyen Andaç Yeşilyurt; Su vücut için en önemli bileşendir, ancak suyunuzun içeriğini zenginleştirebilirsiniz. İzleyicilere detoks içeceği hazırlayan Yeşilyurt; ‘1 litre buzlu suya, 1 dal nane, 2-3 dilim limon, 2-3 dilim elma atın, yarım saat sonra suyunuz hem harika bir aroma alacak hemde antioksidan içeriği artarak toksinlerden arınmanıza yardımcı olacak’ diyerek İzmirlilere sağlıklı beslenmenin püf noktalarını aktardı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Andaç Yeşilyurt, Andaç Yeşilyurt agora alışveriş merkezi, agora sohbetleri