50 Yazardan 1 Roman

Türkiye’de ilk kez 50 yazar bir araya gelerek bir aşk romanı yazdı. “Sensiz Ölümdür Aşk” adlı roman, “Herkes Biraz Yazar” ismiyle kurulan, çoğunluğu İzmirli olan yazar grubu tarafından hazırlandı. 

Proje 2011 yılında, gazeteci ve aynı zamanda ''Çoban Yıldızı'' isimli kitabın yazarı Gökmen Küçüktaşdemir’in, çok yazarlı interaktif bir kitap yazma fikriyle başladı. Eğitim kavramına önem veren, ancak eğitimin herkes için olması gerektiğine inanan genç ve çağdaş yazarlar, özel gereksinimli çocukların da artık evlerinden çıkarak engelsiz kardeşleriyle aynı okulda okumaları için, projenin gelirini Ulusal Down Sendromu Derneği'ne bağışlamayı amaçladılar.

“Sensiz Ölümdür Aşk” Türkiye’de, 50 kişilik bir yazar grubunun yazdığı ilk kitap olmasının yanında, aynı adla şarkısı ve klibi olan da ilk kitap aynı zamanda…
2014 yılında tümü kendi bestelerinden oluşan bir müzik albümü çıkarmayı planlayan genç müzisyen Hakan Asılkefeli'nin yolunun kitap projesiyle keşismesiyle birlikte, proje daha da kapsamlı bir hal aldı. Genç bir yazar ve genç bir müzisyenin hayaline 50 kişilik yazar ordusu da ortak olunca, ortaya çıkan enerji ile her şey çok hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı. ''Sensiz Ölümdür Aşk'' romanıyla aynı adı taşıyan şarkıya klip çekilmesine karar verildi. Klibin Türkçe ve İtalyanca olmak üzere iki versiyonu olacak.

 

14 Şubat 2014 Sevgililer Günü’nde ilk bölümü piyasaya çıkacak olan kitap ve müzik albümü için, aynı gün İstanbul’da bir lansman düzenlenecek.
Ulusal basın temsilcilerinin davet edileceği lansmanda kitabın ve albümün tanıtımı yapılacak. 14 Şubat gecesi ise, Sevgililer Günü konseptine uygun, önceden duyuruları yapılmış bir mekanda, “Sensiz Ölümdür Aşk” temalı bir parti düzenlenecek.

14 Şubat akşamı ulusal televizyon kanallarına konuk olacak, aynı hafta içinde İstanbul’da birçok yayın organında röportajlar yapıp, programlara katılacak olan kitabın mimarlarının, ''Sensiz Ölümdür Aşk'' projesiyle Türkiye genelinde ses getirmesi bekleniyor.

İzmir'e ve özel gereksinimli çocuklarımıza fayda sağlayacak bu projeyi gerçekleştirirken bunu doğru destekçilerle başarabileceklerine inan ''Herkes Biraz Yazar'' ekibi, sponsorları da büyük bir titizlikle seçiyor. PR çalışmalarını İstanbul'dan Bavul Ajans'ın üstlendiği projenin sponsorları arasında; Konak Belediyesi, Dev Ajans, Burcu Tuna, Dream Factory, Ayça Reklam, Cem Bayoğlu, Grafiket Adworks Reklam Ajansı, Magazin İzmir, Bağdatlı Telekomünikasyon ve Dilek Göktaş Fashion Design bulunuyor.

Ulusal ve uluslararası basında büyük ses getirmesi beklenen projenin yazar grubu ise; gazeteci, haber spikeri, reklam yazarı, organizasyon şirketi sahibi, PR ajansı çalışanı, oyuncu ve doktor gibi farklı meslek gruplarından insanlardan oluşuyor.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER 50 yazar 1 roman, sensiz ölümdür aşk, Gökmen Küçüktaşdemir, 50 yazardan oluşan kitap, sensiz ölümdür aşk kitabı, 14 şubata özel kitap, aşk kitapları, yeni çıkan kitaplar, izmirle alakalı kitaplar, izmir kitapları, en çok beğenilen kitap, türkiyede yapılan ilkler, sensiz ölümdür aşk kitabı yazarları, sensiz ölümdür aşk kitap konusu