21’nci İzmir Avrupa Caz Festivali'nden Muhteşem Tören!

İKSEV İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla düzenlediği 21’nci İzmir Avrupa Caz Festivali, düzenlenen törenle başladı.AASSM’de İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper Ev sahipliğinde düzenlenen festival açılışı çok sayıda sanatçı ve sanatseveri bir araya getirdi. İtalyan Konsolosu Igor Di Bernardini, Polonya Fahri Konsolosu Ceyla Borovalı ile iş, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda İzmirli katıldı.

Konser öncesi düzenlenen 12. Caz Afişi yarışması birincisi Hasan Basri Akman ile diğer ödül kazanan ve sergileme alan genç grafik sanatçılarına katılım belgelerinin İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper tarafından dağıtılmasının ardından 21’nci İzmir Avrupa Caz Festivali’nin açılış konseri gerçekleşti.
İtalya’nın virtüöz ve eğitimci olarak önde gelen kontrbas sanatçılarından Furio Di Castri ve her biri pek çok ödülün sahibi olan Jacopo Albini (tenor saksafon), FabioGiachino (piyano) ve Ruben Bellavia (davul) dan oluşan Furio Di Castri Quartet, performanslarıyla beğeni kazandı.

İzmir İtalya Konsolosluğu, Avusturya Kültür Ofisi, Luxembourg Export Office, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği, Litvanya Büyükelçiliği, Slovakya İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir Fransız Kültür Merkezi, İzmir Goethe Enstitüsü, Polonya Cumhuriyeti Kültür ve Tarihi Miras Bakanlığı, Adam Mickiewicz Enstitüsü ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile düzenlenen Festival’de 14 konser, 2 sergi, 2 seminer 6 atölye çalışması yapılacak.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER 21. avrupa caz festivali, izmir caz festivali, izmir konserler, izmir haberler, iksev, filiz eczacıbaşı