2014’ün Çocuk Ressamları Belli Oldu

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin düzenlediği -Opera Bale Konulu- “İlkokul Öğrencileri İçin 3. Resim Yarışması” sonuçlandı.Yarışmada; birinciliği Özel Ege Lisesi 3. sınıf öğrencisi Derin Aslan, ikinciliği Özel Bahçeşehir İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Nisan Dökmeci, üçüncülüğü MEV Koleji 1. sınıf öğrencisi Melis Yılmaz kazandı. Ayrıca; Özel Piri Reis İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Alin Gençyürek, Rıza Özmenoğlu İlköğretim Okulu 4 sınıf öğrencisi Bahar Uz, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Derin Deniz Tayaksi Mansiyon, Özel Ege Lisesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Yalçınkaya Özel Ödül kazandılar.

İzmir Devlet Opera ve Balesi, İlkokul öğrencileri için opera-bale konulu 3. Resim Yarışması’na 503 resim katılmış; ödül kazanan 7 resmin yanı sıra, 90 resim de sergilenmeye değer bulunmuştur. 97 resim, 25 Nisan 2014 tarihinden başlayarak 31 Mayıs 2014 tarihine kadar İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi fuayesinde sergilenecek.

Resim yeteneği olan ilkokul öğrencilerinin opera ve baleye olan ilgilerini ortaya çıkarmak, beğenilerinin yükselmesine katkı sağlamak, resim sanatını gündeme getirerek onların ürettikleri sanat yapıtlarını izleyici ile buluşturmalarını sağlamak amacıyla yapılmakta olan yarışmaya İzmir ve çevresindeki tüm ilkokul öğrencileri katılabilmektedir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Devlet Opera ve Balesi, resim yarışması, Derin Aslan, Nisan Dökmeci, Alin Gençyürek, Rıza Özmenoğlu,opera-bale konulu 3. Resim Yarışması,İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi, magazin izmir, fulya demirören