20. Yılda Kardeşlik Şarkıları

Müzikte 20. yılını kutlayan Kardeş Türküler, 22 Kasım'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde kardeşlik şarkıları söyleyecek.Kardeş Türküler, 20 yıl önce söylemeye başladığı şarkıya yeni sözler yazarak, dansa yeni adımlar ekleyerek “Memleket de sahnemiz gibi 7 nakaratını konsere katılan herkesle beraber söyleyecek. Govendler, semahlar, zeybekler, bozlaklar, ağır romanlar barış ve demokrasi özlemiyle yine birbirlerine karışacak.

Makedonca, Rumca, Lazca, Gürcüce, Çingenece, Çerkesçe, Süryanice, Arapça gibi dillerden oluşan zengin bir repertuvar sahip olan Kardeş Türküler unutulmaz bir konsere imza atacak.

Halkların Kardeşliği temasından hareketle Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan coğrafyalarının şarkı ve danslarını kültürel çoğulcu bir anlayışla ele alan topluluk, 20 yılda yaptığı birçok albüm, film müziği çalışması ve konserle geniş bir izleyici/dinleyici kitlesine ulaştı.

Şarkı ve dansları, kültürel bağlamlarını dikkate alarak, kendi dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler, farklı kimliklerin, kültürlerin yaşadığı bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada olma umudunu dile getirdiğini belirtti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kardeş Türküler, İzmir Konserler, İzmir Kültür Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Etkinlikler, Kardeş Türküler Konser