15 Nisan Dünya Sanat Günü Coşkuyla Kutlandı

15 Nisan 2013 yılından bu yana tüm dünyada düzenlenen “15 Nisan Dünya Sanat Günü” İzmir'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İzmirli sanatçı ve sanatseverlerin Gündoğdu'da başlattığı yürüyüş, Fuar Resim Heykel Müzesi'ndeki sergi ve kokteylde devam etti. Çamlaraltı Koleji ve TEOS Lions Kulübü'nun evsahipliğinde gerçekleşen ve 206 sanatçının karma plastik sanatlar alanındaki eserleri de sanatseverlerle buluştu.

206 sanatçıya ait eserlerin görücüye çıkarıldığı sergi açılışında konuşan TEOS Lions Kulübü Başkanı Gülbeniz Yamaner, “Tüm dünyaya ülkemizin girişimleriyle kabul ettirilen ve Leonardo Da Vinci'nin de doğum günü olan 15 Nisan Dünya Sanat Günü, bundan sonra da tüm coşkusuyla kutlanmaya devam edecek. Dünya Sanat Günü hepimize sanatın aydınlığında kutlu olsun”diye konuştu.

Atatürk'ün, “Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür” sözünü hatırlatan Çamlaraltı Koleji Genel Müdür Yardımcısı Bentürk Dirikal ise, İzmir'in ilk güzel sanatlar lisesi olan Çamlaraltı Koleji'nin daima sanatın ve sanatçının yanında olacağını söyledi.

Konuklar tarafından büyük ilgi gören sergi, 25 Nisan Cumartesi gününe kadar ziyarete açık kalacak.


 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dünya Sanat Günü, İzmir, sanatçı, sanatsever, Gündoğdu, Fuar Resim Heykel Müzesi, sergi, kokteyl, Çamlaraltı Koleji, TEOS Lions Kulübü, plastik sanatlar, Gülbeniz Yamaner, Leonardo Da Vinci, Atatürk, Bentürk Dirikal, sergi, sanat, izmir etkinlikleri, izmir sanat, izmir fuar etkinlikleri, izmir cemiyeti