1462 Contemporary Art Gallery Uluslararası Sanatçıları Konuk Etmeye Devam Ediyor

Galerinin konuğu bu kez İngiltere'den William Black. Düşlerimizin henüz kirlenmediğinin altının çizildiği bu sergi 10 gün boyunca 1462 Contemporary Art Gallery'de İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.Tuval üzerine yağlıboya tekniğiyle oluşturduğu sanat eserleri doğa ve insan örgüsünün iç içeliğinin vurgulandığı insanların üzerine çöken kentlerin ağırlığının bile insanın hayal dünyasını gölgeleyemediği bu saydam ve hassas platformda konu edilen 11 eserin yer alacağı sergide izleyicinin gözleri önüne serilen naturel hayat, hayaller ve kentlerin varlığı iki boyuta indirgenip yağlı boya estetiğine dönüştürülüyor. Sergi 17 Ocak 2015 Cumartesi günü düzenlenecek açılış kokteyli ve sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sanatçı William Black 19 Ocak 1968'de Lambeth, Londra'da doğdu. 1987-1989 yılları arasında Glocester'da Peyzaj Mimarlığı okudu, arkasından İnsan Ekolojisi eğitimi de alan William Black , dünyanın önemli Güzel Sanatlar Üniversitelerinden biri olan Londra Central St. Martin's Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden 2003 yılında mezun oldu. İlk sergisini Huddersfiel Fine Art Society' de 1999'da gerçekleştirdi. 2011'de Norwich Civil Rights Group, 2012'de Norwich Contemporary Art Group, 2013'de Edith Cavel, 2014' de Outpost'da gerçekleştirdi.

Eserlerinde enerjinin renk ile tasvir edilebileceğini savunan William Black; boya textürünün de tek başına heykelsi bir dokusunun olduğuna inanıyor. William Black'a göre boya yüklü fırça tuval yüzeyinde yol aldıkça kendi rüzgarını ve dalgalarını oluşturur. Işık yüzyıllar boyu sanatçıları büyülemiştir. Işık, peyzajlarda enerji akışının bir yansımasıdır. Bir peyzaj ve doğa tutkunu olan William Black atların değişmez bir tasarım klasiği olduğunu, kuşların özgürlüğü sembolize ettiğini, kimbilir belki de birgün bizlerin de kanatlanıp uçabileceğimizi düşünüyor.

Sanatçı William Black ve eserleri Gian Maria Piazzesi küratörlüğünde 17-26 Ocak 2015 tarih aralığında 1462 Contemporary Art Gallery'de görülebilir.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER William Black, Gian Maria Piazzesi,1462 Contemporary Art Gallery, İzmir Kültür Sanat, İzmir Etkinlikler, İzmir Sergiler