104 Sanatçidan 104 Eser

Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği'nin İzmir Özel Çamlaraltı Koleji sponsorluğuyla yaşama geçirdiği sergi sanatseverlerin ilgisini gördü.Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği (EGEDER) açılış sergisi İzmir Özel Çamlaraltı Koleji sponsorluğuyla Kültürpark'ta bulunan Devlet Resim Heykel müzesinde beğeniye sunuldu.
104 Egeli sanatçının 104 eserinin sergilendiği serginin açılışı sanatseverlerin büyük ilgisini gördü.
EGEDER Başkanı Serdar Yörük, Şubat ayında kurulan genç bir dernek olarak ilkini gerçekleştirdikleri sergide, resim seramik, heykel, geleneksel el sanatları, ebru, minyatür ve mozaikten örneklerin yer aldığını belirtti.
Bölgedeki sanatçıların dernek çatı altında paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen Serdar Yörük, “Binlerce yıldır sanat üretiminin yapıldığı ve bir çok sanatçının yetiştiği bu zengin topraklarda; farklı sanat dallarında bir araya gelen usta sanatçılarla genç kuşak sanatçıların sanat üretimlerini sanatseverlerle paylaşıp, görünür kılmayı hedefledik” diye konuştu.
Çamlaraltı Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Bentürk Dirikal, sanata ve sanatçıya kurum olarak büyük önem verdiklerini; sergi sponsorluklarını ve destekleri sürdüreceklerini belirtti.
Sanatseverler, Kültürpark İzmir Devlet Resim Heykel müzesinde yer alan sergiyi 20 Nisan tarihine dek ziyaret edebilecek.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER çamlaraltı koleji, egeder sergisi, egeder, magazin izmir