Zeytinyağ Sektörünün Lider Kuruluşu, 21. Gıda Fuarında Yerini Aldı!

1928 yılından itibaren faaliyet gösteren, zeytinyağ sektörünün lider kuruluşu, Türkiye’nin ihracat şampiyonu Verde Yağ A.Ş, 5-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 2013 Istanbul 21. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri fuarında yerini aldı.Başta orta doğu ve uzak dogu olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden katılım olan fuarda, büyük bir ilgiyle karşılanan Verde, zeytinyağının yanı sıra, Verde rafinerisi tarafından son teknolojilerle üretilen iddialı pirina yağının sunumu yaptı.

Kurulduğu yıldan itibaren, ticari alanda etkinliğini devamlı surette arttıran ve yatırımlarına hızla devam eden Verde Yağ, 2012/13 hasat yılında kendi bünyelerinde üretimini gerçekleştirdikleri zeytinyağlarının yaklaşık 13.000 tonluk kısmı ihraç edilerek Türkiye’deki toplam zeytinyağı ihracatının 16%’sı gerçekleştirdi.

 

Aynı dönem için pirina yağında durum ise yaklaşık 3500 ton ile Türkiye’deki toplam pirina yağı ihracatının 76%’sı gerçekleştirdi.

Verde Yağ, katılım gösterdiği 2013 Istanbul 21. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri fuarında hem muhteşem geri dönüşümünü hem de yapılan yeniliklerini tanıtmış oldu.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER verde, ihracat şampiyonları, zeytinyağ sektörü, istanbul 21. gıda fuarı, istanbul gıda fuarı, istanbul 21. uluslararası gıda ürünleri ve teknolojileri fuarı, zeytinyağ sektörünün lideri, verde hakkında, verde tarihi, verde aş, verdenin katıldığı fuarlar, verde haberler, zeytinyağ firmaları, verde, verde zeytinyağları, verde zeytinyağı standı, verde 5 eylül