Yüzde Yüz Yerli “Betkap” Yapı Fuarı’nda

Yüzde yüz yerli “Fotoselli Cam Kapı” Beta Kapı imzasıyla 20. Yapı Fuarı-Turkeybuild İzmir’de görücüye çıktı.Otomatik kapı ve geçiş sistemleri sektöründe 31 yıllık deneyimi ile Ege Bölgesi’nde birçok dev kuruluşun kapısına imzasını atan Beta Kapı, tamamen kendi üretimi olan Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilk fotoselli cam kapısı “Betkap”ı Yapı Fuarı’nda sergiliyor. Türkiye’de yüzde yüz yerli fotoselli cam kapıları üreten ilk firma olmanın gururunu taşıdıklarını belirten Beta Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rehai Kızıltan, “Bir mühendislik firması ile ortak hareket ederek ülkemizin motoru dahil, tamamı yüzde yüz yerli ilk üretimini gerçekleştirdik. Bu alanda çalışmalarımız üç yıldan bu yana sürüyor. Sektörümüz ve ülke ekonomisi için önemli bir çalışma. Bugüne dek yabancıların elinde olan sektörde özellikle de kalitesiz Çin mallarından kaynaklanan olumsuzluklar yaşanıyordu. Avrupa kalitesinin üzerinde Betkap markalı ürünlerimizle bunun önüne geçmek ve tüm dünyaya ihracatını gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız sektördeki diğer kalemlerde de bu yerlileştirme hamlemizi sürdürmek ve ülkemizin bu alandaki döviz kaybını minimuma indirmek” dedi.

Yurt içi ve dışında bayilikler verecek

Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete giren yeni tesisleri ile yatırım hamlelerini güçlendirdiklerine de değinen Kızıltan, “Hem endüstriyel hem de evsel alandaki kapı otomasyonları konusunda Türkiye’de ve yurt dışında pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. PVC hızlı kapı sistemleri, galvaniz ve sarmal kapı üretimleri ile özellikle endüstriyel alanda Ege Bölgesi’nde lider konumdayız. Yapı sektörü temsilcilerini bir araya getiren 20. Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir’de yüzde yüz yerli fotoselli cam kapı Betkap için yurt içi ve dışında bayilikler vermeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.  


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER 20. Yapı Fuarı-Turkeybuild , Yapı Fuarı, Betkap, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi, Ali Rehai Kızıltan, Sezai Kızıltan, İzmir İş Dünyası