HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 1 Haziran 2017

Yılın Su Yalıtım Ürünü BTM'den

Magazinizmir
Yalıtım sektörünün "en iyileri" seçildi. Sektörün nabzını tutan Yalıtım dergisi tarafından düzenlenen yarışmada BTM, Yılın Su Yalıtım Ürünü kategorisinde ödülün sahibi oldu.

B2B Medya Yayın Grubu tarafından yayınlanan Yalıtım dergisinin bu yıl 14.’sünü düzenlediği "Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2016"nın kazananları belli oldu. Yalıtım sektörünün lider firması BTM, BituProof Temel Bohçalama Sistemi ile "Yılın Su Yalıtım Ürünü" ödülünü kazandı. BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi hem seçici kuruldan tam not alırken hem de derginin okurları arasında yaptığı ankette yılın en iyi su yalıtım ürünü olarak seçildi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Yapı İstanbul Fuarı’nda düzenlenen törenle verildi. BTM’nin ödülünü Yurtiçi Satış ve Pazarlama Müdürü Umut Ceylan aldı.

Temelden Su Yalıtımıyla Güvenli Kentsel DönüşümBTM BituProof Sistemi’nin, yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir şekilde çözmek için tasarlandığını söyleyen BTM Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez, "BTM BituProof Sistemi bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplike" dedi. Ürkmez, sözlerini şöyle sürdürdü; "Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün olamamaktaydı. BTM BituProof Sistemi, tüm bu zorlukları elimine ederek uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona mükemmel bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılmakta."

Uygulaması Kolay ve Tasarruflu

BTM BituProof Sistemi’nin tasarruflu olmasınını yanı sıra uygulama kolaylığı bakımından da avantaj sağladığını dile getiren Ürkmez, "Üzerine dökülen taze temel radye ve perde betonuna kendiliğinden yapışır. Koruma betonuna gerek kalmaz. BituProof uygulandıktan sonra üzerine temel çelik donatısı döşenir ve beton üzerine doğrudan dökülebilir" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN