HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 29 Haziran 2017

Yepyeni ve Uygun Modellerle Egesun Optik İzmir'de!

Magazinizmir
İzmir'in yeni gözbebeği, gözlük dünyasının yepyeni mağazası Egesun Optik'in sahibi Mehmet Özdemir ve eşi Melek Özdemir ile, hem sektörü hem de bu senenin gözlük markalarını konuştuk.

Mehmet Bey biraz Egesun Optik’ten bahsebilir misiniz?

Egesun Optik , eczacı olan eşimin hem bilgi, hem de hizmet deneyimini taçlandırmak için açtığımız, daha yeni doğmuş bir marka.
“İzmir’de nerede olsak güzel ve faydalı olabiliriz” soruları ile de şuan ki Şehit Fethi Bey Caddesi’ndeki yerimizi keşfetmemizi sağladı.

Peki bu bölgede optik açma fikri nereden geldi?

Karşımızda yer alan tıp merkezinin göz bölümü yeni açıldı ve hastanenin göz bölümüne gelen hastaların ihtiyaçlarının karşılanamaması, bölgede optik eksikliğinin olduğunu fark etmemiz ve buraya bir şube açma ihtiyacını getirdi.
Neden gözlük işi? Bu sektöre bir ilgi ya da bilgi var mıdır?
Aslında inşaat firmamız var. Fakat eşim MELEK ÖZDERMİR’in eczacı ve kendisi artık eczacılık yapmak istemediği fakat sağlık sektörü ile ilgili ortak bir nokta bulmak istemesiyle gözlük işimiz başladı.

Eşinizin eczacılıktan optik sektörüne yönelme sebebi nedir?

Bu konularla ilgili bilgi ve birikime sahip olması kendisine bu şubeyi açmamızın en önemli nedenlerinden biri oldu. Çünkü müşterilerimizi en doğru şekilde yönlendirebilmek, gözlük işinin basit bir konu olmadığını, bu işte uzman olan kişilere danışarak satın alınması gerektiğini göstermek bizim en önemli görevlerimizden biri.
İnternetten ya da her hangi bir satış mağazasından gözlük almak çok büyük bir risk. Sizi bilinçli bir şekilde yönlendirecek, doğru bildiğiniz yanlışları düzeltebilecek, camın kalitesini, ürünün garantisini ve orijinalliğini tespit edebilecek yerler olması gerekiyor.
İşte biz de bu eksikliği en doğru şekilde doldurmaya çalışıyoruz.

Başka şubeleriniz var mı? Ya da böyle bir fikir?

İlk şube burası. Hatta çok da yeni. Bu sene içerisinde ilerleyen zamanlarda yazlık ya da herhangi bir çarşı bölgesinde 2. bir şubeyi açmayı düşünüyoruz.

Gözlük çeşitleriniz nelerdir?

Her kalitede gözlük çeşitleri yer alıyor şubemizde. Ray-Ban’dan Burbery ‘e, Dolce-Gabbana’dan Armani’ye kadar en popüler gözlük çeşitleri de yer alıyor. Lokasyon olarak iş dünyasının bulunduğu bir alanda Çankaya’da olduğumuz için kaliteye fazlasıyla önem veriyoruz.

Peki fiyat aralığınız nedir gözlüklerde?

Yüksek segment ürünlerimiz 400 TL ile 2.000 TL arasında değişebiliyor. Yerli ürünlerde kampanyalar olabiliyor ve fiyatları 100 TL ile 400 TL arası değişiyor. Ürünlerimizin çoğu 2 yıl çerçeve garantili olarak satılıyor.

Kampanya yapıyor musunuz? Şuan kampanyanız bulunmakta mı?

Temmuz-Ağustos ayı boyunca “ Yaza merhaba ” kampanyamız başlayacak. Seçili ürünlerde %50 indirimimiz olacak. Yeni bir şube olduğumuz için de müşterilerimizle iyi diyalog oluşturmak adına elimizden geldiğince fiyatlarda yardımcı oluyoruz.

Peki şubeniz de olmayıp da müşterinizin istediği gözlükleri temin edebiliyor musunuz?

Elbette. Müşterimizin istediği her ürünü temin etme şansımız var. Herhangi bir yerde beğendikleri ürünü model numarası belirtilerek sipariş üzerine tedarik edebiliyor ve 15 gün içerisinde kendilerine iletebiliyoruz. Hatta diğer gözlük mağazalarına göre daha uygun fiyatlara getirtme şansımız bile oluyor.

Toparlayacak olursak sizi diğer optiklerden ayrıştıran şeyleri söyleyebilir misiniz?

Mesleklerinde tecrübeli 2 optisyen çalışanlarımız, üst katta bulunan gözlük tamiri atölyemiz ile müşterilerimizi bekletmeden anında cam-çerçeve tamiri yapabiliyoruz. Lokasyon olarak bizim gibi hizmet verebilecek bir gözlük mağazasının olmaması da avantajlarımızdan biri.
Otopark sorununun olmaması ve müşterilerimizin kolay erişim sağlayabilmeleri de önemli etkenler arasında yer alıyor.
Ayrıca müşterilerimizin göz ile ilgili danışmak ya da muayene olması için de şubemizin karşısında bulunan tıp merkezinden de destek alabiliyorlar. Alanında uzman olan Dr. Humayün Yüksel’in de son teknoloji cihazlar ile hizmet vermesi bizi diğer optiklerden ayrıştırıyor. Müşterilere tam hizmet verebilmenin keyfini yaşatıyor.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN