”Yaratıcı Girişimcilik Oyunları

Gelecekçilik ve gelecek tasarımı alanında geniş kapsamlı faaliyet gösteren bir topluluk olan Ege Üniversitesi Fütürizm Topluluğu, Bilim ve Teknoloji Topluluğu ve Genç Girişimciler Topluluğunun desteğiyle ”Yaratıcı Girişimcilik Oyunları" düzenliyor.21-22 Haziran 2014 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek etkinlikte belli etaplarından oluşan yaratıcı girişimcilik oyunları bir girişim fikri geliştirmek ve aynı zamanda eğlendirmek için sizleri bekliyor.

Ege Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak Yaratıcı Girişimcilik Oyunları’nda on farklı takım iki gün boyunca “oryantiring”, “farkındalık simülasyonu” ve “satış simülasyonu” adlı üç oyunda yarışacak. Her oyundan sonra katılımcılara uzman eğitmenlerce eğitimler verilecek ve iki günün sonunda yarışmayı birinci bitiren takım üyelerine ödül olarak tablet verilecek.

Kendilerini fütürizm topluluğu olarak tanımlayan grup öncelikle gelecekteki sosyal ve iş yaşamı ile sosyal ve pozitif bilimlerdeki bütün disiplinlerin ve teknolojinin insanlığı ne kadar etkileyeceği ve nasıl yön vereceği ile ilgili olarak görüşleri paylaşmayı amaçlıyor. Yöntemlerin geliştirilmesini sağlamak ve geleceğe yönelik çalışmaların Ege Üniversitesi öğrencileri, eğitmenler, personel ve kamuoyu tarafından anlaşılmasını sağlamak amacı ile kurulduklarını belirtiyorlar. Geleceği inceleyen veya planlayan kurumlar ve kişiler ile Ege Üniversitesi ve Türkiye içinde ve dışında yabancı ülkeler ve uluslararası kurumlar arasında işbirliğine yönelik çabalarda bulunmayı da hedefliyorlar.

Bilgi için: www.egeygo.com

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yaratıcı Girişimcilik Oyunları, Ege Üniversitesi Fütürizm Topluluğu, Ebiltem, TTO, Embryonix, oryantiring, farkındalık simülasyonu, satış simülasyonu, fütürizm topluluğu, ege üniversitesi etkinlikleri, girişimcilik