Ustanın Geleneği Ustanın Yerinde Yaşayacak

Forum Bornova yanındaki Tatmahal’de 3 yıldır günlük balık çeşitleriyle balıkseverlere hizmet veren Hüseyin Usta, Hisarönü Ömür Balık’ta ustası Recep Özgün’ün geleneğini yaşatacak.İzmir’in sevilen balıkçısı Hüseyin Usta, yıllarca birçok usta yetiştiren ve İzmirliler’i ‘dil şiş’, ‘dülger şiş’, ‘tereyağlı karides’ gibi birçok lezzetle tanıştıran ustaların ustası Recep Özgün’ün emeklilik kararıyla, yıllara meydan okuyan Hisarönü’ndeki Ömür Balık Restoran’ı devraldı. 30 yıl önce Recep Özgün’ün yanında çalışmak için Antalya’dan gelerek en alt kademeden başlayıp işin inceliklerini öğrenen ve kendi restoranını açan Hüseyin Aydoğdu, ustasının emeklilik kararı nedeniyle mekanının kapanmasına gönlü razı olmadı. “Ustanın geleneği, ustanın yerinde” diyerek Ömür Balık’ı yaşatma kararı alan Aydoğdu, Recep Usta’nın elini öperek “Burayı yaşatmak istiyoruz, Ömür Balık İzmir’in özel mekanlarından biri. Tüm Türkiye’den buranın müdavimleri var. Bugünkü balık restoranlarının en vazgeçilmez tatlarının yaratıcısı Recep Ustamdır. Bu işin tüm inceliklerini bana ve daha pekçok ustaya öğreten de odur. Balık işi; önce bilen, sonra güven işidir” şeklinde konuştu.

Sabah 10:00 akşam 18:00 arası Ömür Balık’ta günün geri kalan saatlerinde ise Tatmahal’deki restoranlarında hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Aydoğdu, 2011 yılından bu yana 200 kişilik Hüseyin Usta Restaurant’ta haftanın 7 günü 11:00 ile 23:00 saatleri arasında eşi Gülcan Aydoğdu ile birlikte Ege Denizi’nin zengin balık çeşitlerini mevsimine göre misafirlerine sunduklarını belirtti. Mart ayında yine Forum Bornova yakınlarında 3. şubelerini açmayı planladıklarını söyleyen Hüseyin Usta, “3.şubemiz oldukça talep görmesi nedeniyle yine alkolsüz balık restoranı şekliyle bize büyük avantaj sağlayan Forum Bornova yakınlarında olacak. ‘Ömür Balık’ın ise konseptini koruyacağız. Müşterilerimiz burada alışkın oldukları ortam ve tatla ağırlanacak. 40 yıl önce aldıkları keyfi ve lezzeti yine alacak; özel salatalar, mezeler ve mevsimine göre günlük balıklar ile benzersiz bir damak tadı yaşayacaklar” şeklinde konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER recep özgün, hüseyin usta restoran, tatmahal, ömür balık, hisarönü balıkçısı, forum bornova mekanları, forum bornova restoranları, forum bornova